13.06.2018 09:35 8

Mieszkańcy Redy zyskają dodatkowy przystanek

Fot. TTM

Zmiana lokalizacji przystanku autobusowego w Redzie wprowadziła spore zamieszanie wśród osób korzystających z komunikacji miejskiej. Jednak już w przyszłym tygodniu mieszkańcy Redy zyskają dwa nowe przystanki. Obecnie w okolicach skrzyżowania ulic Gdańskiej z Łąkową trwają tam prace drogowe, które niebawem powinny przynieść duże udogodnienia.

Przystanek usytuowany między kościołem a Ochotniczą Strażą Pożarną został zlikwidowany ze względu na konieczność budowy prawoskrętu w ulicę Pucką. A to w ramach prywatnej inwestycji na jednym z najbardziej znaczących skrzyżowań w mieście. Ulica Pucka stanowi początek drogi wojewódzkiej nr 216, która niemal codziennie jest oblegana przez kierowców, zwłaszcza w sezonie letnim.

Od początku przebudowy skrzyżowania mieszkańcy Redy wyrażali obawy w związku z możliwym paraliżem drogowym oraz innymi niedogodnościami, do których trzeba zaliczyć również przeniesienie przystanku autobusowego. Jednak władze miasta od samego początku podkreślały, że chwilowe utrudnienia w krótkim czasie zamienią się w udogodnienia.

W tej chwili będzie wybudowany przystanek między pocztą a marketem spożywczym, czyli 150–200 metrów wcześniej. Następny przystanek jest już przy obiekcie handlowym, a więc tuż za skrzyżowaniem. A zatem w miejscu jednego przystanku w niewielkiej odległości powstaną dwa – wyjaśnia Krzysztof Krzemiński, burmistrz Redy.

Mieszkańcy miasta nie kryją zadowolenia, podkreślając lepszą dostępność nowych przystanków. Budowa zatoki autobusowej na razie wiąże się z utrudnieniami dla kierowców. Codziennie w godzinach od 6:00 do 13:00 zamykany jest jeden pas ruchu, co powoduje korki.

Proszę mieszkańców Redy, i nie tylko ich, o wyrozumiałość oraz cierpliwość. Prace rozpoczęły się w poniedziałek 11 czerwca, potrwają do 15 czerwca. Później będzie weekendowa przerwa i kontynuacja przez kolejne dwa dni – mówi Krzysztof Krzemiński.

Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM

Znacznie większa inwestycja ma ruszyć jesienią. Będzie to przebudowa skrzyżowania ulic Gdańskiej i Łąkowej. Powstanie tutaj nowe przejście dla pieszych i sygnalizacja świetlna.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...