02.05.2018 14:55 6 mike/KMP Gdańsk

Włamał się do kościelnej szkatuły, zatrzymali go świadkowie

Źródło: KMP Gdańsk

Do 10 lat więzienia może grozić 36-latkowi, który jest podejrzany o włamanie do kościelnej szkatuły oraz kradzież z niej kilkuset złotych i biżuterii. Mężczyznę ujęli bezpośredni świadkowie tego zdarzenia.

Do włamania i kradzieży doszło we wtorek (1 maja) około godziny 11:00 w jednym z gdańskich kościołów. Mężczyzna nie zdołał oddalić się z łupem, ponieważ zatrzymali go świadkowie zdarzenia, który byli obecni w świątyni.

Policjanci, którzy natychmiast pojechali na miejsce zatrzymali 36-letniego mężczyznę. W trakcie przeprowadzonych oględzin zabezpieczyli ślady linii papilarnych. Całe zajście najprawdopodobniej zarejestrowała kamera monitoringu, której zapis będzie kolejnym dowodem w spawie. Wszystkie przedmioty zostały odzyskane i przekazane właścicielowi – relacjonują funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Zatrzymany mężczyzna spędził noc w policyjnym areszcie. Jeszcze dziś (2 maja) usłyszy najprawdopodobniej zarzut kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...