W sobotni wieczór doszło do dwóch zdarzeń drogowych w powiecie wejherowskim. Po godzinie 21:00 wskutek potrącenia zginął pieszy w Godętowie. Natomiast dwie godziny później zderzyły się dwa samochody osobowe w Redzie.
Do śmiertelnego potrącenia pieszego doszło na drodze krajowej numer 6 w Godętowie. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną tragedii.
– Wiadomo, że kierujący samochodem marki Opel był trzeźwy. Trwają czynności, których celem jest szczegółowe wyjaśnianie okoliczności tego zdarzenia – wyjaśnia asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.
Z niepotwierdzonych jeszcze informacji wynika, że w momencie zdarzenia pieszy znajdował się na jezdni.
Z kolei po godzinie 23:00 doszło do zderzenia dwóch aut w Redzie na ulicy Gdańskiej, w pobliżu skrzyżowania z ulicą Gniewowską. Wejherowscy strażacy otrzymali zgłoszenie o godzinie 23:19.
– Na miejsce zostały zadysponowane dwa zastępy straży pożarnej – po jednym z PSP i OSP – potwierdza dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie.
W wyniku tego zdarzenia, które prawdopodobnie zostanie zakwalifikowane jako kolizja, nikt nie ucierpiał.
Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected] Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.