17.10.2010 10:46 0

W Redzie odbył się pierwszy Rajd Nordic Walking (foto)

fot. Gabriel Besta

W minioną sobotę ( 16 października) obył się w Redzie pierwszy Rajd Nordic Walking. Uczestnicy rajdu spotkali się w samo południe na stadionie redzkiego MOKSiR-u, gdzie została przeprowadzona profesjonalna 20 minutowa rozgrzewka.

Uczestnicy wystartowali koło godziny 12:30. Trasa pierwszego redzkiego rajdu wiodła z miejskiego stadionu przez Moście Błota i miała długość około 7 kilometrów. Wśród uczestników znalazło się kilkanaście osób, głównie kobiety.

Po zakończony rajdzie dla wszystkich uczestników na mecie czekała gorąca herbata oraz grillowana kiełbaska.

Nordic Walking - to spacer, marsz wzbogacony o uruchomienie obręczy barkowej poprzez użycie odpowiednio zaprojektowanych kijków. Powstały one w wyniku połączenia kijów trekkingowych i od nart biegowych. Specjalne uchwyty powodują odciążenie zarówno stawów kolanowych jak i kręgosłupa. Prostota, łatwość i bezpieczeństwo takiego marszu umożliwiają uczestnictwo w niej osób z różnego przedziału wiekowego i różnej kondycji fizycznej. Możemy uprawiać Nordic Walking w każdym klimacie, w dowolnym terenie, na wszystkich nawierzchniach i co ważne - przez cały rok i przez każdego!


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24