15.12.2016 11:38 0 Redakcja / mat. prasowe
Tylko do piątku (16 grudnia) mieszkańcy Wejherowa i okolic mogą uczestniczyć w tegorocznej edycji akcji „Rodacy Bohaterom”, która polega na bezpośredniej pomocy Kombatantom AK, żyjącym na Kresach. Celem inicjatywy jest stworzenie świątecznych paczek, które zostaną przekazane seniorom borykającym się na co dzień z trudną sytuacją materialną, a czasem także samotnością.
Poprzednia edycja zakończyła się sukcesem. Mieszkańcom Wejherowa i okolic udało się zebrać około 130 kilogramów różnego rodzaju produktów oraz około 100 kartek z życzeniami. Natomiast na skalę ogólnopolską w ubiegłym roku zebrano 50 ton paczek, które pojechały do dawnych żołnierzy na Kresy.
Inicjatywę można wspomóc przekazując produkty, które zostaną sprezentowane najbardziej potrzebującym seniorom. Potrzebne są między innymi: kawa, herbata, kakao, olej, makaron, cukier, owoce w puszkach, konserwy mięsne i rybne, słodycze, a także świąteczne opłatki. Do paczek warto dołączyć również bożenarodzeniowe kartki oraz kilka słów otuchy.
Gotowe paczki świąteczne trafią do: Stowarzyszenia Żołnierzy AK na Białorusi, Klubu Weteranów AK w Wilnie, Stowarzyszenia Polskich Kombatantów na Litwie, Stowarzyszenia Wrzesień '39 oraz Lwowskiego Towarzystwa Polskich Kombatantów i Osób Represjonowanych.
Akcja w Wejherowie potrwa do piątku - 16 grudnia 2016 roku. Miejscem zbiórki gotowych paczek oraz produktów jest Hotel Marmułowski, który mieści się przy ulicy 12 Marca 207. Podarunki można przynosić codziennie w godzinach od 7:00 do 22:00.
Głównym organizatorem ogólnopolskiej akcji "Rodacy Bohaterom" jest Stowarzyszenie Odra-Niemen. Koordynacją zbiórki w Wejherowie zajmuje się Rozalia Mucha ([email protected], tel. +48 514 822 550).
Zobacz mapę koordynatorów zbiórki paczek TUTAJ.
Zobacz, jak wygląda dostarczanie świątecznych paczek polskim Kombatantom na Kresach.