16.10.2016 14:00 0 Redakcja / wejherowo.gdansk.lasy.gov.pl
Od pewnego czasu do Nadleśnictwa Wejherowo docierają zgłoszenia od osób, które w okolicach ulicy Chopina w Wejherowie widują stado danieli. Doniesienia okazały się o tyle nietypowe, iż na tym terenie nigdy w ramach inwentaryzacji zwierzyny nie odnotowano tego gatunku. Ciekawostką był także fakt, iż wśród stada obserwowano osobnika zarówno białego jak i czarnego, co w naturze zdarza się rzadko - takie formy barwne stanowią natomiast atrakcję w zamkniętych hodowlach danieli.
Jak podkreśla nadleśnictwo, nie wiadomo jak zwierzęta przyzwyczajone do karmienia będą radziły sobie w coraz trudniejszych warunkach pokarmowych i czy przeżyją w naturze miesiące zimowe. Dziwi także fakt, że do tej pory nie znalazł się właściciel zwierząt.
Źródło: wejherowo.gdansk.lasy.gov.pl
Źródło: wejherowo.gdansk.lasy.gov.pl
Źródło: wejherowo.gdansk.lasy.gov.pl
Źródło: wejherowo.gdansk.lasy.gov.pl
Źródło: wejherowo.gdansk.lasy.gov.pl
Ze względu na występowanie zwierząt szczególną ostrożność powinni zachować kierowcy jadący ulicą Chopina z uwagi na możliwość kolizji ze zwierzyną.