12.05.2011 11:22 0

Jastarnia: Klub Delfin w pierwszej dziesiątce Pucharu

W Klubowym Pucharze Świata, który odbył się w Szczecinie wystartowali zawodnicy z 35 klubów z 10 państw. Klub „Delfin” Jastarnia reprezentowało 12 zawodników. Pływacy z Jastarni byli najmłodszą ekipą tych zawodów.

W kwalifikacji drużynowej po raz pierwszy zwyciężył polski klub – Laguna Toruń. Natomiast klub z półwyspu uplasował się na wysokim 10 miejscu. Sztafeta dziewcząt w składzie: Agata Struck, Helena Strachanowska, Patrycja Nowacka i Karolina Nartowicz w konkurencji 4x 100 m bi–fins (płetwy pojedyncze) zdobyła srebrny medal. W startach indywidualnych Agata Struck na trzy konkurencje w których startowała zdobyła dwa srebrne i jeden brązowy krążek. Po startach Agaty widać, że jest w ścisłej europejskiej czołówce co dobrze prognozuje przed zbliżającymi się mistrzostwami Europy juniorów, które odbyły się w połowie sierpnia na Węgrzech - mówi Marek Ogiełło, trener Delfina. Obecnie Agata przechodzi intensywny okres treningowy. Przed nią dwie najważniejsze imprezy w tym roku, mistrzostwa Polski i mistrzostwa Europy. Oprócz Agaty Struck najwięcej punktów w Szczecinie zdobyli: Karolina Narkowicz, Jakub Górski i Alexander Romero.