28.09.2010 11:42 0

Kolejna, już 23 kamer w rumskim monitoringu miejskim

Do systemu monitoringu miejskiego została dzisiaj oficjalnie włączona kolejna 23 kamera. Stanęła przy kompleksie sportowym Orlik 2012 przy Zespole Szkół Ogólnokształcących (ul. Stoczniowców) w Rumi Janowie. Obraz z kamery odbierany jest w
Komisariacie Policji w Rumi
.

Już od jakiegoś czasu Rumia bierze udział w programie „Bezpieczne miasto” . Jednym z jego podstawowych elementów jest zapewnienie bezpieczeństwa jej mieszkańcom, m.in. poprzez zakupienie i montaż systemu monitoringu wizyjnego w mieście. Przy ustalaniu rozmieszczenia kamer na terenie Rumi, miasto bierze pod uwagę sugestie policji. 

W tej chwili, łącznie z nową kamerą, w ramach systemu monitoringu miejskiego Rumi pracują już 23 takie urządzenia na ulicach miasta. Przy zakupie i montażu kamer miasto współpracuje ze spółdzielniami mieszkaniowymi, biurami zarządów nieruchomości i wspólnot mieszkaniowych, funkcjonującymi na terenie Rumi oraz Telewizją Kablową „Chopin” z Wejherowa, która jest właścicielem sieci światłowodowej.  Obraz ze wszystkich kamer zamontowanych na terenie miasta jest odbierany w Centrum Dozoru Wizyjnego w Komisariacie Policji w Rumi przy ul. Derdowskiego. 


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24