**Być może zwiększy się liczba miast, w których można zdawać egzamin na prawo jazdy. Platforma Obywatelska przygotowała projekt nowelizacji ustawy kierujących pojazdami, rozszerzający krąg miast, w których możliwe jest zdawanie egzaminów na prawo jazdy. Jeżeli nowelizacja zostanie wprowadzona egzamin będzie mógł zostać przeprowadzany we wszystkich miastach prezydenckich, a nie tylko tych, które posiadają prawa powiatu. Być może ośrodek egzaminacyjny mógłby także powstać w Wejherowie. **
Obecnie istnieje możliwość zdawania egzaminu na prawo jazdy jedynie w miastach na prawach powiatu. Z uwagi na przyjęte w 1998 roku kryterium uzyskania praw powiatu (byłe stolice województwa) miasta na prawach powiatu często liczą mniej mieszkańców niż miasta pozbawione tego statusu. Przykładem może być 45 tys. Krosno (posiadające prawa powiatu), w którym możliwe jest zdawanie egzaminu na prawo jazdy. Możliwości takiej nie mają mieszkańcy znacznie większego Ełku, Inowrocławia czy Głogowa. Również mieszkańcy Wejherowa i okolic najbliższy ośrodek egzaminacyjny mają w Gdyni.
Projekt ustawy ma przyczynić się do zmniejszenia korków i natłoku samochodów szkół jazdy na ulicach miast, a których istnieją obecnie ośrodki WORD. Oprócz tego mieszkańcy miast 50 – 70 tysięcznych oraz sąsiednich miejscowości będą mieli większy i prostszy dostęp do ośrodków egzaminacyjnych.
Z opracowania przygotowanego przez Biuro Analiz Sejmowych wynika, że w Polsce istnieje ograniczona w porównaniu z innymi krajami Unii Europejskiej dostępność mieszkańców do ośrodków zdawania egzaminów na prawo jazdy. I tak jeden ośrodek egzaminacyjny dostępny jest dla 90 tys. Irlandczyków czy 300 tys. Holendrów. Z kolei w Polsce jeden ośrodek egzaminacyjny obsługuje około 700 tys. mieszkańców.
Zgodnie z projektem ustawy nie będzie ustawowego zobligowania do tworzenia dodatkowych ośrodków w miejscowościach, w których nie jest to potrzebne. Ustawa zakłada jedynie możliwość przeprowadzania tego egzaminu na prawo jazdy kat. A i B. Temat projekt poruszany jest na razie na komisjach infrastruktury oraz samorządu terytorialnego.