11.06.2018 13:00 7 Natalia/GDDKiA

Powstaną kolejne odcinki drogi ekspresowej S6

Źródło: GDDKiA

Za około trzy lata powinniśmy pojechać nową drogą ekspresową, która będzie przebiegać przez powiat wejherowski – od Chwaszczyna do miejscowości Bożepole Wielkie. W poniedziałek (11 czerwca) odbyło się podpisanie umów na nowe odcinki tej trasy. Przetarg dotyczył odcinka Bożepole Wielkie–Luzino i Luzino–Szemud.

W tym artykule zastanawialiśmy się, kto podejmie się budowy kolejnego z odcinków ekspresowej S6. Dziś znamy odpowiedź. Generalna Dyrekcja Dróg krajowych i Autostrad Oddział w Gdańsku oraz firmy PORR SA i Budimex SA podpisały umowę na realizację dwóch fragmentów drogi. Uroczyste złożenie podpisów odbyło się w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Gdańsku, w sali im. Lecha Kaczyńskiego.

Pierwszy odcinek będzie projektowała i budowała firma PORR SA za cenę 337 981 735,78 zł, w terminie 31 miesięcy (z wyłączeniem okresów zimowych od 15 grudnia do 15 marca). Na trasie zostaną wybudowane trzy węzły drogowe: Bożepole Wielkie (połączenie z istniejącą drogą krajową nr 6), Strzebielino i Luzino. Przy węźle Luzino powstanie Obwód Utrzymania Drogi Ekspresowej, służący do zarządzania odcinkiem drogi ekspresowej S6.

Realizacji drugiego zadania między Luzinem a Szemudem podjęła się firma Budimex SA, za które otrzyma 335 873 785,14 zł. Zobowiązała się zaprojektować i wybudować w terminie 34 miesięcy projektowany odcinek (z wyłączeniem okresów zimowych od 15 grudnia do 15 marca) oraz zapewnić 10 lat gwarancji jakości na elementy infrastruktury. Tym fragmencie trasy S6 zostanie wybudowany jeden węzeł drogowy – Szemud.

Źródło: GDDKiA Źródło: GDDKiA Źródło: GDDKiA

W uroczystości wzięli udział: Marek Chodkiewicz, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury; Mariusz Łuczyk, wicewojewoda pomorski; Radosław Kantak, dyrektor oddziału GDDKiA, i jego zastępca Waldemar Chejmanowski; oraz przedstawiciele firm wykonawczych: Piotr Kledzik, prezes PORR SA i Krzysztof Laskowski, prokurent, a także Dariusz Blocher, prezes Budimeksu SA.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24