Dzisiaj koncert Vaya Con Dios w Gdyni

Koncerty, Gdynia

Data 06.10.2013 20:00
Miejsce Hala Gdynia
Adres Kazimierza Górskiego 8
Miejscowość Gdynia
Bilety 130, 160, 200, 250 zł

Vaya Con Dios w 2013 r. kończy karierę, w październiku odwiedzi po raz ostatni Polskę, żeby pożegnać się ze swoją publicznością. Autorzy przebojów "What's A Woman", "Time Flies", "Puerto Rico", "Don't Break My Heart czy "Nah Neh Nah", wystąpią 6 października 2013 r. w Hali Sportowo-Widowiskowej Gdynia - poinformował organizator koncertu Agencja Good Music Productions.

Grupa Vaya Con Dios powstała w 1986 roku w Belgii. Bardzo szybko zyskali rzesze wielbicieli i fanów za sprawą ich niepowtarzalnego brzmienia i klimatu kompozycji. Ten unikatowy styl tworzą melancholijny głos Dani Klein, charakterystyczne brzmienia akustycznej gitary, kompozycje czerpiące z różnych kultur i stylów muzycznych np. z hiszpańskiego flamenco, francuskiej chanson czy z muzyki cygańskiej. Dziś Vaya Con Dios ma na swoim koncie 9 albumów m.in. Vaya Con Dios, Night Ols, Time Flies, Roots And Wings, które sprzedały się w łącznym nakładzie ponad 7 milionów egzemplarzy.

W 1996 zespół wystąpił jako gwiazda Festiwalu w Sopocie. W tym samym roku Dani Klein, z powodów osobistych, zdecydowała się na zawieszenie działalności grupy. Po 9 latach przerwy zespół wrócił w świetnym stylu albumem The Promise i kolejnym hitem No One Can Make You Stay. Mogliśmy się o tym przekonać na żywo podczas wyprzedanych koncertów w 2005, 2006 i 2010 roku. Wszystkie występy Vay Con Dios cieszyły się wielkim powodzeniem, a zachwycona publiczność owacyjne żegnała artystów.

Pomimo tych sukcesów, Dani Klein ogłosiła zakończenie kariery. W 2013 roku artystka zaplanowała serię pożegnalnych koncertów, żegnając się ze swoją publicznością. W marcu przyjechała na ostatnie do Polski, odwiedzając Warszawę, Zabrze i Poznań. Koncerty cieszyły się tak olbrzymim zainteresowaniem, że Dani Klein postanowiła jeszcze raz zagrać w naszym kraju! Ci, którzy nie zdążyli kupić biletów na wyprzedane występy będą mieli szansę zobaczyć legendarny zespół! Tym razem wystąpią Wrocławiu, po raz pierwszy w Gdyni oraz na bis w Warszawie. Będzie to ostatnia okazja żeby zobaczyć i usłyszeć Vaya Con Dios na żywo w Polsce!