Politycy nie zabijajcie polskich mediów

Gdynia Book Club. Czytajcie „Szklankę na pająki”!

Książki, Gdynia

Data 13.11.2011 18:00
Miejsce Teatr Miejskim im. Witolda Gombrowicza
Miejscowość Gdynia

Nowa inicjatywa Tea-tralnej, gdzie pasja do literatury łączy się z propagowaniem idei czytelnictwa. Zapraszamy do czytania znanej i lubianej powieści Barbary Piórkowskiej „Szklanka na pająki”. W dniu book clubu dyskusja z udziałem autorki, specjalistów, a przede wszystkim zebranej publiczności.

„Szklanka na pająki” to jedna z najgłośniejszych w ostatnich latach „trójmiejskich” powieści, czytana w radiowej „Trójce”. To rzecz o Gdańsku napisana z perspektywy kobiety urodzonej w latach 70. Podczas spotkania z autorką rozmawiać będziemy również o jej tomikach poezji – tych wydanych jak „Żyrafa”, „Lot anioła nad miastem” i właśnie się rodzących.

Barbara Piórkowska, pisarka, poetka, peformerka, absolwentka polonistyki na UG. Rocznik 1974. W 2010 roku ukazała się jej debiutancka, czytana w radiowej „Trójce” powieść pt. „Szklanka na pająki” - rzecz o Gdańsku napisana z perspektywy kobiety urodzonej w latach 70. Pracowała w „Gazecie Wyborczej” w Gdańsku, przygotowywała w Londynie polską edycję pisma ,,The Sun'' dla emigracji.

Laureatka Nagrody gdańskich Bibliotekarzy Pro Libro Legendo za rok 2010, Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska dla Młodych Twórców za rok 2004, stypendystka Miasta Gdańska i Marszałka Województwa Pomorskiego. Nominowana do Nagrody Miasta Gdańska w Dziedzinie Kultury „Splendor Gedanensis” za rok 2010.

Wydała dwa tomy wierszy „Żyrafa” oraz „Lot anioła nad miastem”, a także audiobook poetycki „Piękno” (w ramach serii Gdyński Kwartalnik Artystyczny "Bliza"

Gdyński Kwartalnik Artystyczny "Bliza"

Gdyńskiego Kwartalnika Artystycznego „Bliza”). Autorka tekstów do show poetyckich, m.in. do „Golema praktycznego”. „O stwarzaniu i niszczeniu w weekend” (wystawiony w Nowej Synagodze w Gdańsku) czy „Lumpeksu
poetyckiego” (w ramach festiwalu Grassomania).

Na spotkaniach możliwość zakupu omawianych i innych książek!