Przegląd Kina Niemego w Wejherowskim Centrum Kultury

Filmy, Wejherowo

Data 23.05.2015 09:28
Miejsce Filharmonia Kaszubska / Sala kameralna
Miejscowość Wejherowo

Przegląd Kina Niemego rozpoczyna w Wejherowskim Centrum Kultury, projekt pt:. „Zapraszamy do kina - umożliwienie korzystania z dorobku filmowego osobom niewidomym, słabowidzącym i niesłyszącym w Wejherowskim Centrum Kultury”.

Na najbliższe projekcje zapraszamy do Wejherowskiego Centrum Kultury w dniach:

  • 23.05 godz. 17.00, Generał reż. Buster Keaton, Sala Kameralna,
  • 23.05 godz. 19.00, Brzdąc reż. Charlie Chaplin, Sala Kameralna
  • 24.05 godz. 17.00, Gorączka złota reż. Charlie Chaplin, Sala Kameralna
  • 23.05 godz. 19.00, Cyrk reż. Charlie Chaplin, Sala Kameralna

Wejherowskie Centrum Kultury realizuje obecnie projekt dofinansowany z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej skierowany do osób z dysfunkcjami słuchu i wzroku. Dla nich spotkanie z filmem w kinie może być, dzięki realizowanemu projektowi, niecodziennym, ale realnym przeżyciem. „Zapraszamy do kina - umożliwienie korzystania z dorobku filmowego osobom niewidomym, słabowidzącym i niesłyszącym w Wejherowskim Centrum Kultury” ma na celu popularyzację sztuki filmowej i umożliwienie korzystania z dorobku filmowego osobom z dysfunkcjami.

W ramach projektu planowane są seanse kinowe klasyki kina niemego, seanse dla osób niesłyszących i niewidomych lub słabowidzących.

Udział w seansach jest bezpłatny. Kolejne propozycje seansów już w czerwcu. Dzięki dofinansowaniu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i realizacji projektu „Zapraszamy do kina” Wejherowskie Centrum Kultury może stworzyć namiastkę świata dostępnego dla wszystkich, także w zakresie upowszechniania kultury i sztuki filmowej.