Informacje z dróg

18.12.2014

07:54

Bardzo prosimy Mieszkańców Chwaszczyna i okolicznych miejscowości (zwłaszcza Gminy Szemud) oraz pracowników sąsiednich Firm o zachowanie szczególnej ostrożności na ul. Rewerenda, Polnej i Telewizyjnej w związku z wprowadzanymi zmianami w zakresie STAŁEJ organizacji ruchu.

W wyniku licznych wniosków Mieszkańców oraz inicjatywy Komitetu Mieszkańców ul. Rewerenda i Polna Urząd Gminy Żukowo zlecił opracowanie dokumentu stałej organizacji ruchu na ul. Rewerenda u zbiegu z ul. Telewizyjną i ul. Polną, który po uzyskaniu odpowiednich akceptacji w kartuskim starostwie wprowadza istotne zmiany na odcinku ok. 1,5 km.

  1. W dniu 11 grudnia br.  zamontowano 2 progi spowalniające ruch- pierwszy na wysokości Firmy SIM, drugi przy osiedlu Park Rewerenda. Są to progi wyspowe, bo taki jest wymóg prawny w przypadku dróg, którymi przemieszcza się autobus. Dodatkowo droga będzie zawężona odpowiednimi organicznikami (słupkami)  aby progi faktycznie spowolniły ruch w tym rejonie. Progi zostały zakupione przy dofinansowaniu z środków Funduszu Sołeckiego. W obrębie progów ograniczono prędkości do 30 km/h.
    
  2.  W dniach 17/18 grudnia dojdzie do kolejnych istotnych zmian:
    

a) nastąpi zmiana pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu ul. Rewerenda i Telewizyjna. Ul. Rewerenda będzie drogą z pierwszeństwem przejazdu. Na przedmiotowym skrzyżowaniu usytuowane zostaną odpowiednie znaki drogowe oraz dodatkowe tablice informujące o zmianie.

b) na ul. Rewerenda w kierunku Bojana na wysokości nr 1 (przed wąwozem) zostanie ustawiony znak ostrzegający o prawostronnym zwężeniu drogi.

c) Na skrzyżowaniu ul. Rewerenda i Polna ustawione zostaną znaki ostrzegające o tym, że skrzyżowanie jest równorzędnym, co dotychczas nie było dla wszystkich kierowców oczywiste. Tak więc jest to jedynie "potwierdzenie" istniejącej dotychczas zasady pierwszeństwa. Kierowcy zbliżający się do tego skrzyżowania będą musieli odpowiednio zwolnić aby ustąpić pierwszeństwa pojazdowi nadjeżdżającemu z prawej strony. Dodatkowo na ul. Rewerenda ustawione zostaną dwie tablice informujące, że kierowca zbliża się do skrzyżowania równorzędnego.

Bardzo serdecznie dziękujemy właścicielom Firmy EXPOSITE z Chwaszczyna za ufundowanie niezbędnych znaków na skrzyżowanie Rewerenda/Telewizyjna oraz 5 dodatkowych tablic informujących o zmianach w organizacji ruchu.

Prosimy wszystkich korzystających z ul. Rewerenda i sąsiednich o zachowanie szczególnej ostrożności, wzajemną życzliwość i nieprzekraczania dozwolonej prędkości.

07:45

W nocy miało miejsce zdarzenie drogowe na ul. I Dywizji Wojska Polskiego w Rumi. Uszkodzone zostały 2 samochody z czego jeden wpadł do rowu - informuje KS Mobil.

17.12.2014

22:46

Po godzinie 22:00 doszło do wypadku 4 samochodów osobowych na ul.spacerowej w Gdańsku, na trasie w kierunku Oliwy. Na miejscu działają dwa zastępy Straży Pożarnej oraz Pogotowie.

Jan

17:15

Estakada Kwiatkowskiego w stronę Pogórza stoi już od Janka Wiśniewskiego. Gęsto zrobiło się rownież na ulicy Unruga od strony Oksywia.

Przemek

15:28

Korek na estakadzie w kierunku obwodnicy ! ( awaria ciężarówki )

długi6661

15:28

Ulica Hutnicza nic tylko jedynka i bez gazu. W obie strony się korkuje.

długi6661

15:16

Korkuje sie Chwaszczynska do Chwaszczyna. Przejazd zajmuje dobre 10 minut.

Przemek

15:15

Remonty dróg w Jastarni nie utrudniają przejazdu.

Adrian

15:14

W kierunku Jastrzębiej Góry również bez żadnych utrudnień..

Adrian

15:13

Bez żadnych utrudnień na drodze w kierunku Krokowej. Uwaga ! Śliska nawierzchnia..

Adrian

14:59

Jak informuje Radio Gdańsk: obwodnicy Trójmiasta Obwodnica Trójmiasta przed węzłem Karczemki na pasie ruchu w kierunku Gdyni leży fragment rury wydechowe. Należy zwolnić na tym odcinku, zanim na miejsce przybędą służby i usuną przeszkodę.

13:36

Popołudniowy szczyt jeszcze się nie zaczął, a już na Jana z Kolna w Gdańsku, jadąc w stronę Zieleniaka, stoi prawie kilometrowy korek.

13:36

Uwaga mieszkańcy Chwaszczyna i okolicznych miejscowości. Na ul. Rewerenda, Polnej i Telewizyjnej zmieniono organizację ruchu.

Na odcinku ok. 1,5 km w dniu 11 grudnia br. zamontowano 2 progi spowalniające ruch- pierwszy na wysokości Firmy SIM, drugi przy osiedlu Park Rewerenda. Są to progi wyspowe, bo taki jest wymóg prawny w przypadku dróg, którymi przemieszcza się autobus. Dodatkowo droga będzie zawężona odpowiednimi organicznikami (słupkami).

W dniach 17/18 grudnia dojdzie do kolejnych istotnych zmian: nastąpi zmiana pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu ul. Rewerenda i Telewizyjna. Ul. Rewerenda będzie drogą z pierwszeństwem przejazdu.

Na ul. Rewerenda w kierunku Bojana na wysokości nr 1 (przed wąwozem) zostanie ustawiony znak ostrzegający o prawostronnym zwężeniu drogi.

Na skrzyżowaniu ul. Rewerenda i Polna ustawione zostaną znaki ostrzegające o tym, że skrzyżowanie jest równorzędnym, co dotychczas nie było dla wszystkich kierowców oczywiste.

11:55

**Pozwól nam poinformować kierowców o utrudnieniach na drogach! Czekamy na zgłoszenia pod numerem 691 699 431 lub za pośrednictwem formularza kontaktowego! Najwytrwalszych nagradzamy badaniem technicznym!*

10:13

Rekowska Górka: Samochód osobowy wpadł do rowu - informuje Waldek/Dorys-car.