25.12.2010 22:11 0

Jak spędzić białe święta na Pomorzu?

Mimo nadchodzącej krótkotrwałej odwilży, śnieg pewnie utrzyma się na święta. Jak możemy miło spędzić czas korzystając z zimowej aury na Pomorzu?

Na Kaszubach na amatorów narciarstwa czekają wyciągi. Będą czynne również w okresie świątecznym. W Wigilię na sopockiej Łysej Górze można szusować do godz. 15, w pierwszy i drugu dzień świąt - od 11 do 22. Szymbark-Kotlinka zaprasza w godz. 9-15 w Wigilię, 11-22 w pierwszy dzień świąt i 8-22 w drugi. Oprócz tego w Szymbarku istnieje możliwość zorganizowania kuligu. Wyciągi w Wieżycy-Koszałkowie również będą czynne w dniach 24-26 grudnia odpowiednio w godzinach: 9-15, 11-22 i 9-22. Stok w Amalce będzie czynny od 10 do 15 w Wigilię, od 13 do 22 w pierwszy dzień świąt i od 10 do 22 w drugi dzień świąt. Przywidz proponuje rozmaite rozrywki. Oprócz wyciągu czynnego w godzinach 9-15 w Wigilię, 12-22 w sobotę i 9-22 w niedzielę można wybrać się na kulig. Podczas kuligu można zaopatrzyć się w kiełbaski, grzańca i pochodnię. Stok w Kosowie również będzie czyny przez cały okres świąt. W Wigilię można tam poszusować do godz. 15, 25 grudnia - od 13 do 22, a 26 grudnia - od 9 do 22.

Wyciągi to nie jedyne typowo zimowe atrakcje dostępne w czasie świąt na Pomorzu. Na amatorów jazdy na łyżwach czekają lodowiska i ślizgawki. Lodowisko przy Młodzieżowych Domu Kultury w Gdyni oraz lodowisko przy sopockim molo będą czynne przez wszystkie trzy świąteczne dni. Nieco gorzej sytuacja przedstawia się w Gdańsku. Tam czynne są dwa lodowiska, ale niestety nie przez wszystkie dni. Ślizgawka i lodowisko w hali Olivii będą zamknięte w Wigilię, natomiast na lodowisku przy Bramie Oliwskiej nie poślizgamy się 24 i 25 grudnia.

Oczywiście sposobów na aktywne spędzenie białych świąt jest więcej. Dobrą zabawę z pewnością zapewnią nam sanki. Na Pomorzu jest wiele miejsc przystosowanych do zjeżdżania na sankach, może więc warto poszaleć na śniegu z całą rodziną?

Amatorzy spokoju też nie będą się nudzić. Zimowa aura sprzyja spacerom, a na Pomorzu pięknych okolic jest wiele. Na Kaszubach drzewa pokryła gruba szadź, co sprawia, że zima stałą się tu jeszcze bardziej urokliwa.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24