27.08.2012 13:05 0

BCT Gdynia Marathon za nami...

Petar Stoychev wygrał BCT Gdynia Marathon. Odległość z Helu do Gdyni pokonał w 3 h i 53 minuty.

W sobotę o godzinie 9:00 rozpoczął się BCT Gdynia Marathon. Zawodnicy wyruszyli z Helu, by pierwszy zawodnik tego maratonu już po 3 h i 53 minutach mógł pojawić się na mecie w Gdyni. Bułgar Peter Stoychev od początku był faworytem tej imprezy. Jedenastokrotny mistrz świata w pływaniu dystanoswym nie zawiódł i tym razem, ustanawiając nowy rekord w przepłynięciu zatoki puckiej.

Najlepszą kobietą okazała się Amerykanka, Christine Jennings. Ten sam odcinek pokonała w 4 h i 40 sekund. Wyścig udało się ukończyć wszystkim zawodnikom, którzy stawili się na linii startu.

Najlepszą reprezentantką Polski okazała się Natalia Charłos, a reprezentantem Krzysztof Pielowski.