23.07.2015 13:23 0

Co robić nad morzem w niepogodę?

Wakacje nad morzem niekoniecznie muszą wiązać się z wylegiwaniem na plaży, opalaniem i leniwymi wieczornymi spacerami z przerwami na lody czy gofry. Szczególnie kiedy nie pozwala na to pogoda... Ostatnie dni to deszczowa i burzowa pogoda. Jak w takim czasie sprawić żeby urlop nad morzem nie okazał się totalną porażką?

Przede wszystkim warto poznać okolicę i prześledzić co oprócz plaż można wykorzystać do miłego spędzania czasu, czy zwiedzania. Podpowiemy co warto robić i gdzie warto się wybrać podczas urlopu nad Bałtykiem.

Zacznijmy od standardowych rozrywek dostępnym we wszystkich większych miastach. Podczas zmiennej i kapryśnej pogody polecamy kino, basen czy wypad do galerii handlowej. W Trójmieście i okolicach na brak takich obiektów nie można narzekać. Basen i kino, a także bowling znajduje się również w Gniewinie. Tam można wybrać się również do parku dinozaurów, czy na wieżę widokową.

Dla zmotoryzowanych, lub tych którzy nie boją się zmoknąć na rowerze, polecamy wycieczkę szlakiem pałaców i dworków, zlokalizowanych głównie na terenie gminy Choczewo. Po drodze można wejść na latarnie morską w Stilo.

W Wejherowie można poznać historię i kulturę kaszub w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko – Pomorskiej, natomiast kilkanaście kilometrów dalej w Rumi czeka gratka dla fanów ogrodnictwa – ogromna Kaktusiarnia z roślinami z całego świata.

W Trójmieście atrakcji na niepogodę nie brakuje. W Sopocie polecamy aquapark, kręgielnię i oczywiście spacer po Monciaku pełnym kafejek, restauracji, dyskotek i barów. W Gdyni można pójść do Akwarium Gdyńskiego, do Muzeum Marynarki Wojennej, czy na szanty do baru na bulwarze. Pożytecznie czas można spędzić w Parku Naukowo – Technologicznym.

Jeżeli w Trójmieście zabraknie opcji na deszczowe rozrywki, tramwajem wodnym z Gdyni płyniemy do Helu. Tam czeka na nas fokarium, a także powojenne bunkry oraz Bateria Laskowskiego czyli Muzeum Obrony Wybrzeża. Zainteresowanych historią Bałtyku i rybołówstwem na Zatoce Gdańskiej wysyłamy do Muzeum Rybołówstwa.

Kierując się w głąb lądu możemy zatrzymać się we Władysławowie. Tam warty uwagi jest zbiór motyli i owadów pochodzących z całego świata w Muzeum Motyli. Sportowym maniakom polecamy Aleję Gwiazd Sportu gdzie swoje gwiazdy mają takie sławy jak Janusz Gortat, Sławomir Szmal, Michel Platini, Leszek Blanik czy Otylia Jędrzejczak.

Wakacje nad morzem podczas niepogody również mogą być ciekawe i atrakcyjne. Dlatego zamiast narzekać na pogodę ruszajmy i poznajmy okolice, piekne zakątki Pomorza i wszystko co nadmorskie miejscowości maja do zaoferowania, a z pewnością będziemy mieli co wspominać.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24