17.12.2010 14:38 0

Gdynia - posługując się podrobionym dokumentami dwukrotnie chcieli wyłudzić kredyt

Gdyńscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy posługując się podrobionym dokumentami dwukrotnie chcieli wyłudzić kredyt w gdyńskich placówkach bankowych.

Jeden z nich podawał się za wojskowego emeryta, młodszy natomiast był poszukiwany celem doprowadzenia do aresztu śledczego. Jak ustalili policjanci, mężczyźni na podstawie tych samych dokumentów, parę dni wcześniej, najprawdopodobniej wyłudzili też laptopa oraz sprzęt RTV. 55 letniemu mieszkańcowi Gdyni oraz jego 21 letniemu wspólnikowi za dokonane oszustwa grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.

W minioną środę gdyńscy policjanci zajmujący się przestępczością gospodarczą wspólnie z kryminalnymi z komendy postanowili sprawdzić uzyskaną informację o wyłudzeniu kredytu. Tuż przed godziną 14:00 udali się więc do jednej z gdyńskich placówek bankowych. Wewnątrz obiektu znajdowało się dwóch mężczyzn, z których jeden dzień wcześniej przedłożył niezbędne dokumenty aby otrzymać pożyczkę w wysokości 15 tys. zł. Po sprawdzeniu tych dokumentów okazało się, że są one nieprawdziwe. 55 letni mieszkaniec Gdyni podając się za byłego wojskowego, do wniosku dołączył podrobioną kopię decyzji o waloryzacji emerytury wojskowej.

Jego wspólnik, który dostarczył mu te dokumenty, podczas rozmowy z policjantami, podał im fałszywe dane. Jak się później okazało, miał powód. Był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości w celu doprowadzenia do Aresztu Śledczego w Wejherowie.

Pracujący przy tej sprawie policjanci dodatkowo ustalili, że dwa dni wcześniej dosłownie w taki sam sposób oszuści próbowali wyłudzić pożyczkę na kwotę 25 tys. zł. w innej gdyńskiej placówce bankowej. Prawdopodobnie też, ze sklepu znajdującego się w centrum Gdyni, wyłudzili laptopa, a w Gdańsku sprzęt RTV.

Podający się za emeryta wojskowego wczoraj usłyszał zarzuty popełnienia przestępstwa. Jego poszukiwany wspólnik usłyszy je dzisiaj, a zaraz po tym, zostanie przewieziony do aresztu śledczego.

Za przedłożenie fałszywych dokumentów w celu uzyskania kredytu, zatrzymanym mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...