17.12.2010 14:23 0

Szansa na większy kontrakt dla pomorskiej kardiologii

Marszałek Mieczysław Struk spotkał się dzisiaj w Warszawie z prezesem Narodowego Funduszu Zdrowia Jackiem Paszkiewiczem, z którym rozmawiał na temat możliwości zwiększenia środków na finansowanie świadczeń w kardiologii, szczególnie zachowawczej.

Przypomnijmy, że sytuacja w województwie pomorskim jest o tyle trudna, że może skutkować znacznym ograniczeniem dostępności pacjentów oraz może zaburzyć stabilność finansową zakładów opieki zdrowotnej.

-Obecnie bez kontraktu na kardiologię pozostają: Pomorskie Centrum Traumatologii w Gdańsku, Szpital Morski w Gdyni oraz ZOZ dla Szkół Wyższych w Gdańskumówi Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego. – Ponieważ sytuacja jest bardzo poważna, postanowiłem osobiście spotkać się z prezesem NFZ J.Paszkiewiczem. Mam dobrą wiadomość dla mieszkańców Pomorza. Prezes Narodowego Funduszu Zdrowia obiecał, że pod koniec stycznia 2011r. jest szansa na zwiększenie puli środków na pomorską kardiologię. Oznacza to, że pacjenci Trójmiasta będą mieli zabezpieczone leczenie kardiologiczne i nie będziemy zmuszeni likwidować tak potrzebnych łóżek kardiologicznych w ww. oddziałach.

Niezależnie od decyzji o zwiększeniu finansowania świadczeń kardiologicznych, prezes Narodowego Funduszu Zdrowia Jacek Paszkiewicz zapowiedział również podczas spotkania z marszałkiem M.Strukiem kontrolę postępowania konkursowego w zakresie kardiologii w Pomorskim Oddziale NFZ.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...