22.06.2012 18:30 0

Orkiestry wojskowe zagrają w Gdyni

Orkiestry wojskowe z całego kraju wezmą udział w „Festiwalu Orkiestr Wojskowych” w Gdyni. Występy zaplanowano także w Wejherowie i Orlu (gm. Wejherowo). Koncerty wojskowych muzyków będzie można podziwiać do niedzieli (24 czerwca). Festiwal związany jest z obchodami Dni Morza i Święta Marynarki Wojennej.

W festiwalu udział wezmą: Orkiestra Reprezentacyjna Marynarki Wojennej, Orkiestry Wojskowe z Bydgoszczy, Krakowa, Warszawy, Torunia, Elbląga oraz Orkiestra Morskiego Oddziału Straży Granicznej (MOSG). Orkiestrom towarzyszyć będzie Kompania Reprezentacyjna Marynarki Wojennej, zespół wokalny oraz  zespół taneczny z Klubu MW „Riwiera”.

Jutro, 23 czerwca, w godz. 10:00 – 12:00 na molo w Orłowie zagrają orkiestry wojskowe z Warszawy, Torunia, Elbląga oraz Orkiestra MOSG. W tym samym czasie w Orlu (gm. Wejherowo), w godzinach od 11:00 do 12:00 zagrają orkiestry wojskowe z Krakowa i Bydgoszczy.

Finałem Festiwalu Orkiestr Wojskowych będzie koncert galowy wszystkich orkiestr, który zaplanowano w Gdyni, przy Akwarium Gdyńskim, w godzinach 21:00 – 24:00 (sobota, 23 czerwca). Będzie to koncert z okazji Święta Marynarki Wojennej. Zainauguruje go prezentacja działań ratownictwa morskiego w wykonaniu załogi śmigłowca ratowniczego Marynarki Wojennej „Anakonda”, a zakończy pokaz sztucznych ogni. Koncert ten uświetni także 30-lecie „Daru Młodzieży”.

W niedzielę, 24 czerwca, zaplanowano natomiast paradę orkiestr wojskowych, która przejdzie sprzed Urzędu Miasta Gdynia, ul. Świętojańską do Płyty Marynarza Polskiego na skwerze Kościuszki (godz. 11:00 – 12:00), gdzie odbędą się główne uroczystości Święta Marynarki Wojennej. Przy Płycie Marynarza Polskiego orkiestry wykonają kolejny z koncertów.

Ostatnim punktem programu Festiwalu Orkiestr Wojskowych będzie parada bulwarem Nadmorskim w Gdyni (od Domu Marynarza do plaży miejskiej), którą zaplanowano na godziny 16:00 – 18:00.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24