16.06.2012 22:40 0

Polska we łzach. Biało-czerwoni przegrali i odpadają

Koniec marzeń biało-czerwony. Polacy przegrali we Wrocławiu z Czechami 0:1. Historycznego awansu do ćwierćfinału Euro 2012 nie będzie. W polskich domach zapanował smutek.

Pierwsza połowa narobiła wielkiego apetytu na zwycięstwo. Polacy wielokrotnie nękali Czechów na ich polu karnym. Piłka nie chciała niestety wpaść do bramki. Po przerwie to rywale rzucili się do ataku i częściej stwarzali sytuacje bramkowe. Tragedia nastąpiła w 72 minucie, kiedy Tytonia pokonał Jiraczek.

Biało-czerwoni grali bez wiary. Wynik mógł być dużo gorszy, na szczęście w bramce bardzo dobrze prezentował się Przemysław Tytoń. Niestety pozostali zawodnicy zagrali poniżej oczekiwań. Podopieczni Franciszka Smudy nie wykorzystali zbyt wiele sytuacji, i to się zemściło. W ćwierćfinale zagrają Czesi i Grecy! Trzy godziny temu nikt, by w to nie uwierzył. Wielka niespodzianka w grupie A.

Składy:

Polska: Tytoń - Piszczek, Wasilewski, Perquis, Boenisch - Błaszczykowski, Murawski, Polanski, Dudka, Obraniak - Lewandowski

Czechy: Czech - Gebre Selassie, Szivok, Kadlec, Limbersky - Plaszil, Hubschman - Jiraczek, Kolar, Pilarz - Barosz