09.09.2010 14:12 0

Sprawcy rozboju w rękach gdyńskiej policji

Zaledwie po tygodniu od chwili zdarzenia gdyńscy kryminalni zatrzymali dwóch sprawców napadu na rodzinę mieszkającą w Gdyni. Dwa dni temu za rozbój otrzymali oni trzymiesięczny areszt. Wczoraj został zatrzymany trzeci wspólnik. Dzisiaj o jego losie zadecyduje sąd. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi od 3 do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło pod koniec sierpnia br. Tuż przed godziną 1:00 w nocy do jednego z mieszkań w Chyloni wtargnęło trzech mężczyzn w kominiarkach. Na rękach mieli rękawiczki. Posługując się nożem i imitacją broni sterroryzowali trzyosobową rodzinę i zabrali im 2 telefony komórkowe oraz 135 zł. Mimo dramatycznej sytuacji jednemu z mieszkańców udało się zaalarmować policję, jednak gdy funkcjonariusze przybyli na miejsce, sprawców już nie było. Grupa śledcza przeprowadziła oględziny mieszkania i zabezpieczyła ślady jakie pozostawili przestępcy.

Gdyńscy kryminalni natychmiast zajęli się tą sprawą i zaledwie tydzień później zatrzymali oni dwóch podejrzewanych o to przestępstwo mężczyzn. 29 letniego mieszkańca Wąbrzeźna oraz 19 letniego gdynianina. W miniony wtorek po wcześniejszym przedstawieniu zarzutów, sprawcy otrzymali trzymiesięczny areszt.

Praca policjantów skupiła się teraz nad zatrzymaniem ostatniego z napastników. Okazał się nim 30 letni mieszkaniec Gdyni, który wczoraj po szybkiej akcji kryminalnych został zatrzymany w mieszkaniu swojej znajomej. O jego losie zadecyduje dzisiaj sąd.

Za rozbój przy użyciu niebezpiecznego narzędzia grozi kara od 3 do 12 lat pozbawienia wolności.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24