23.05.2012 18:00 0

Krzysztof Gruszczyński i Alicja Bieszk zwycięzcami Grand Prix

W sobotę 19 maja 2012 roku na Hali Widowiskowo – Sportowej w Luzinie odbył się ósmy a zarazem ostatni turniej II-go GRAND PRIX LUZINA 2011/2012 w tenisie stołowym o puchar wójta gminy Luzino Jarosława Wejera.

Ostatni turniej zgromadził ponad trzydziestu zawodników i zawodniczek. Najbardziej zadowolony może być Krzysztof Gruszczyński z Lęborka, który wygrał klasyfikację generalną GP zdobywając 229 punktów, wyprzedzając o 1 punkt Waldemara Płotka z Luzina, który z powodu kontuzji nie wystąpił w ostatnim turnieju. Trzecie miejsce zajął Franciszek Tuszer z Redy – 220 punktów, czwarte Henryk Płotka – 210 punktów, piąte Wojciech Nagel – 187 punktów, szóste Frank Mieczysław – 179 punktów.

W kategorii dziewcząt klasyfikację generalną zwyciężyła Alicja Bieszk z Szemuda zdobywając 280 punktów, która nie doznała w całym turnieju porażki. Na drugim uplasowała się Katarzyna Płotka zdobywając 242 punkty a tuż za nią  Płotka Magda zdobywając 235 punkty – obie zawodniczki z Luzina. Na czwartym miejscu znalazła się Martyna Rosinke uzyskując 204 punkty, piątym Zielińska Kamila 202 punkty a szóstym Borkowska Natalia 180 punkty. Po zakończonym turnieju najlepsza szóstka zawodniczek i zawodników otrzymała pamiątkowe puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez wójta gminy Luzino. Nagrody wręczył dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu, Rekreacji i Turystyki pan Piotr Klecha oraz instruktor sportu Tomasz Myszewski.