Miasto Reda zdecydowało o przywróceniu Aquaparku Reda jako partnera Karty Mieszkańca. Decyzja zapadła po otrzymaniu od zarządu obiektu przeprosin, wyjaśnień dotyczących awarii.
Do zdarzenia doszło 26 lipca. Awaria w technicznej części kompleksu doprowadziła do ewakuacji kilkuset osób. Na miejscu przez wiele godzin pracowały służby, w tym strażacy z grupy ratownictwa chemicznego.
Początkowo zarząd Aquaparku Trójmiasto Reda nie informował o wpływie awarii na znajdujące się w obiekcie zwierzęta. Dzień później spółka potwierdziła jednak, że część ryb, w tym rekiny, padła.
— W następstwie awarii część ryb, w tym rekiny nie przeżyły. Mimo podjętych natychmiastowych działań i wielkiego wysiłku zespołu oraz specjalistów, nie udało się ich uratować – informowała spółka.
Aquapark podkreślał jednocześnie, że awaria nie wpłynęła na niecki basenowe dostępne dla klientów, a pozostałe zwierzęta, w tym gady, były bezpieczne. Zarząd zapowiedział także audyt systemów technicznych i procedur dotyczących bezpieczeństwa zwierząt oraz wprowadzenie dodatkowych zabezpieczeń.
Po zdarzeniu władze Redy zażądały od prywatnego właściciela obiektu szczegółowych wyjaśnień. Samorząd zwracał szczególną uwagę na sposób komunikowania informacji dotyczących awarii i śmierci zwierząt.
Miasto podjęło również formalne działania mające wyjaśnić przyczyny zdarzenia, w tym zwróciło się do spółki o przedstawienie wyników badań i ekspertyz potwierdzających bezpieczeństwo instalacji. Władze Redy oczekiwały także na stanowisko Powiatowego Lekarza Weterynarii w Wejherowie.
Do czasu uzyskania wyjaśnień samorząd zdecydował o zawieszeniu współpracy z Aquaparkiem Reda, w tym jego udziału w miejskich przedsięwzięciach i Karcie Mieszkańca.
Aquapark wraca jako partner Karty Mieszkańca
Teraz decyzja została zmieniona. Burmistrz Redy Mateusz Richert poinformował, że po otrzymaniu wyjaśnień i dokumentacji miasto zdecydowało się na przywrócenie aquaparku do programu.
— Bezpieczeństwo Mieszkańców i Gości Redy zawsze było, jest i będzie priorytetem Miasta. Jednocześnie zależy nam na budowaniu zaufania wobec przedsiębiorców – podkreśla w oświadczeniu Mateusz Richert.
Burmistrz zaznaczył, że decyzja jest związana z otrzymaniem przeprosin i wyjaśnień od spółki oraz informacji dotyczących przebiegu zdarzenia z 26 lipca.
— Dlatego w związku z otrzymaniem przeprosin i wyjaśnień od Spółki Aquapark Trójmiasto Reda oraz informacji o przebiegu zdarzenia z dn. 26 lipca i dokumentów potwierdzających bezpieczeństwo osób tam przebywających, Miasto zdecydowało o przywróceniu Aquaparku jako partnera Karty Mieszkańca – przekazuje burmistrz.
Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected] Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.