21.05.2012 12:05 0

15 medali dla Polski w EuroArm 2012

W dniach 16-19 maja w Gdańsku odbyły się XXII Mistrzostwa Europy w Armwrestlingu (siłowanie na ręce). Impreza zgromadziła czołówkę europejskiego armwrestlingu. W Gdańsku rywalizuje 680 najlepszych europejskich zawodników z 24 krajów w kategoriach juniorów, seniorów, mastersów, grandmastersów, senior grandmastersów oraz osób niepełnosprawnych.

Pierwsze dwa dni zawodów należały do kategorii juniorów, mastersów oraz niepełnosprawnych. Medale dla Polski wywalczyli głównie zawodnicy starsi. Złoto na lewą i prawą rękę w kategorii senior grandmasters 90kg zdobył Janusz Piechowski (Złoty Tur Gdynia). Konstanty Królik (Armfight Piaseczno) startujący w kategorii grandmasters +100kg wywalczył złoto na rękę prawą i srebro na rękę lewą. Takie same trofea zdobył Wiesław Podgórski (Pyton Warszawa) z kategorii senior grandmasters 75kg. Dodatkowo Podgórski zajął 3 miejsce w kategorii grandmastersów na prawą rekę. Na drugim stopniu podium stanęli Jerzy Kwiatkowski (Tytan Jaworzno) kat. masters 90kg ręka prawa i Igor Mazurenko (Złoty Tur Gdynia) w kategorii masters +100kg.

Złoto na prawą i srebro na lewą wywalczyła Kornelia Maśnik (Złoty Orzeł Choszczno) w kategorii niepełnosprawnych +80kg. Srebro na lewą rękę zdobyła też młodziutka Natalia Kwiatkowska (UKS-16 Koszalin) startująca w juniorkach 55kg. W tej wadze wystąpiło aż 10 zawodniczek i nie było łatwo dostać się na podium.

Na najniższym stopniu podium dwukrotnie stanęła Sonia Turzyniecka (Tytan Jaworzno) w kategorii niepełnosprawnych 70 kg oraz na prawą rękę Andrzej Głąbała (Zloty Tur Gdynia) w kategorii grandmasters + 100kg.

18-19 maja zostały rozegrane zawody w kategorii seniorów kobiet i mężczyzn.

Zmagania XXII Mistrzostw Europy w Siłowaniu na Ręce odbędą się w Hali widowiskowo-sportowej AWFiS, przy ul. Kazimierza Górskiego 1 w Gdańsku w dniach 16-19 maja 2012.