13.12.2010 10:22 0

Wikęd Kębłowo niespodziewanym zwycięzcą Kaszub Cup U-11 w Luzinie

Wikęd kębłowo U-11

Za nami kolejny turniej Kaszub Cup. W miniony weekend 11/12 grudnia 2010 roku w Hali Widowiskowo – Sportowej im. Marszałka Macieja Płażyńskiego w Luzinie rywalizowało 20 drużyn z terenu całego Pomorza składających się z młodych piłkarzy urodzonych w 1999 roku i młodsi.

Niespodziewanym zwycięzcą tego turnieju został przedstawiciel gospodarzy Wikęd Kębłowo. Podopieczni trenera Grzegorza Semaka byli bezkonkurencyjni i w wielkim finale pokonali Czarnych Pruszcz Gdański 2:1. Najlepszy zespół turnieju w nagrodę otrzymał puchar i komplet medali ufundowane przez Wójta Gminy Luzino, które wręczył w imieniu fundatora Piotra Klecha Dyrektora GOSRiT Luzino oraz worek piłek nożnych ufundowanych przez Pana Rafała Płotka z kawiarenki PRIME i komplet getrów ufundowanych przez Krystiana Węsierskiego z VIGO. Zawodnicy z Pruszcza otrzymali okazały puchar, komplet medali ufundowane przez Gminny Ośrodek Sportu, Rekreacji i Turystyki w Luzinie oraz worek piłek. Trzecim zespołem turnieju okazał się Santos Gdańsk, który w decydującym spotkaniu pokonał Gryf Wejherowo.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Szymon Milewski z Wikędu Kębłowo. Najlepszym bramkarzem Krauza Mateusz z Gryfa Wejherowo, a królem strzelców okazał się zawodnik Gryfa Tczew, Polański Adrian. Turniej organizowało Kaszubskie Towarzystwo Sportowo – Kulturalne oraz GOSRiT Luzino. Skład zwycięskiej drużyny: Jakub Krakowiak, Gracjan Bobkowski, Karol Czerwonka, Szymon Milewski, Mariusz Rybka, Michał Kożyczkowski, Maciej Kożyczkowski, Adam Wencel, Radek Kuczmiński, Mariusz Labuda, Seweryn Baranowski, Filip Stasiak, Sebastian Dąbrowski. Trener Grzegorz Semak, kierownik Witold Dąbrowski. Po turnieju jego organizator Piotr Klecha powiedział: Za nami już piąty tej zimy turniej halowej piłki nożnej w Luzinie i po raz pierwszy zwyciężyła miejscowa drużyna. Już dwa tygodnie temu bliscy wygranej byli podopieczni trenera Tomasza Joryna, ale sztuka ta udała się dopiero dzisiaj Wikędowi Kębłowo za co należą się im wielkie słowa uznania . Oddzielne podziękowania za ogromną pracę przy organizacji tych imprez należą się Tomaszowi Myszewskiemu oraz Adamowi Olejniczakowi i Arturowi Niwald. Warto dodać, że nasze turnieje zostały objęte patronatem honorowym przez Pana Grzegorza Lato, Prezesa PZPN. Jest to kolejny patronat dla turniejów Kaszub Cup. Na wcześniejsze imprezy nagrody fundowali m in. Marszałek Województwa Pomorskiego, Starosta Powiatu Wejherowskiego, Wójt Gminy Luzino oraz Pomorski Związek Piłki Nożnej. Przed nami jeszcze jeden tegoroczny turniej , za tydzień w kolejnej edycji Kaszub Cup rywalizować będą młodzi piłkarze z rocznika 1998.