W Szkole Podstawowej nr 6 im. Tadeusza Kościuszki w Wejherowie odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego klas ósmych. W piątek, 26 czerwca, absolwenci po raz ostatni spotkali się w murach placówki, która przez ostatnie osiem lat była dla nich miejscem nauki, codziennych wyzwań, przyjaźni i ważnych wspomnień.
To właśnie tutaj dorastali, zdobywali wiedzę, przeżywali pierwsze sukcesy i porażki, a także mogli liczyć na wsparcie nauczycieli. Teraz przed nimi wakacje, a później kolejny etap edukacyjnej drogi – wybór nowych szkół, nowe środowisko i nowe wyzwania.
Podczas uroczystości do absolwentów zwrócił się Arkadiusz Kraszkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa.
– W 2018 roku, przed tym sztandarem złożyliście ślubowanie i wtedy jak taternik weszliście na szlak zdobywania wiedzy. Dzisiaj ta wspólna wędrówka dobiega końca. Dziękuję Wam za te lata wspinania się po szczególnych etapach Waszej edukacji, za wspomnienia, które tutaj tworzyliście. Pamiętajcie, że jesteście młodymi, wartościowymi i wyjątkowymi Wejherowianinami o nieograniczonych możliwościach – nie bójcie się z tego mądrze skorzystać – powiedział Arkadiusz Kraszkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa.
Zakończenie roku było też okazją do uhonorowania uczniów, którzy w szczególny sposób wyróżnili się wynikami w nauce, działalnością sportową oraz sukcesami w konkursach, olimpiadach i turniejach. Przyznano stypendia, wyróżnienia oraz nagrodę dyrektora szkoły.
– To zawsze jest dla swego rodzaju trudność, bo mając tak zdolną młodzież naprawdę ciężko wybrać tych najlepszych. Wielu z Was osiągało wysokie sukcesy w olimpiadach, turniejach i różnych konkursach tematycznych. W tym roku nagrodę dyrektora przyznaję Wojciechowi Rhode – mówi Piotr Litwin, dyrektor szkoły.
Dyrektor podkreślał, że pożegnanie kolejnego rocznika absolwentów zawsze wiąże się z dużymi emocjami, szczególnie dla nauczycieli, którzy obserwowali ich rozwój od pierwszych klas.
– Te osiem lat minęło bardzo szybko. Jeszcze niedawno przyjmowali ślubowania klas pierwszych, a teraz są absolwentami szkoły. Dziś rozdaliśmy świadectwa, wyróżniliśmy najlepszych uczniów, w tym najlepszemu absolwentami. Niektórzy z nich otrzymali stypendia naukowe i sportowe – dodał Piotr Litwin – dyrektor SP nr 6 w Wejherowie.
Uroczystość uświetniły występy artystyczne przygotowane przez uczniów. Był to dzień pełen wzruszeń, podziękowań i pożegnań, ale również radości z rozpoczynających się wakacji i nadziei związanej z przyszłością.
Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected] Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.