Firma z Gminy Wejherowo wyróżniona przez Prezydenta RP oraz Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi  jako jedna z najlepszych  w Polsce

O
Olga Reszke
poniedziałek, 22 czerwca 2026
fot. materiały własne
fot. materiały własne

Wytwórnia Wędlin SOBOLSKI Sp. z o.o. z Góry w gminie Wejherowo znalazła się w gronie najlepszych polskich przedsiębiorstw sektora rolno-spożywczego. Rodzinna firma została wyróżniona w konkursie AgroLiga 2025.


Gala odbyła się 19 czerwca 2026 roku. Konkurs AgroLiga ma już 33-letnią historię i co roku wyróżnia najlepszych rolników oraz przedsiębiorstwa związane z rolnictwem i produkcją żywności. W tegorocznej edycji nagrodzono 12 rolników i 17 firm z całej Polski.


Nagrody wręczali prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Karol Nawrocki oraz przedstawiciele Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa i Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.


Bezpieczeństwo żywnościowe Rzeczypospolitej jest równie ważne dzisiaj dla naszej Ojczyzny, jak bezpieczeństwo militarne, wojskowe, medyczne i energetyczne. I to dzięki Państwu Polacy są bezpieczni żywnościowo – podkreślał Karol Nawrocki.

Prezydent zwracał uwagę, że rolnictwo, gospodarstwa rolne i rodzinne przedsiębiorstwa mają istotne znaczenie dla rozwoju kraju, jego bezpieczeństwa oraz przyszłości lokalnych społeczności.


Wśród silnej reprezentacji firm z całej Polski dostrzeżono także przedsiębiorstwo z Pomorza. Wytwórnia Wędlin SOBOLSKI działa w gminie Wejherowo od ponad 36 lat. Początkowo firma funkcjonowała w Bolszewie, a następnie przeniosła działalność do Góry. Jej historia sięga jednak znacznie dalej — rodzinne tradycje związane z produkcją wędlin mają już ponad 100 lat.


Na gali byłem z całą rodziną ale nagrodę odebrałem razem z 12 letnim synem .Prezydent pogratulował nam ponad 100 letniej historii firmy i docenił że jesteśmy firmą z Jego regionu. Zamieniliśmy również kilka zdań o piłce nożnej i preferencjach klubowych. Po gali u prezydenta, były odznaczenia Ministra Rolnictwa w Narodowym Instytucie Kultury i Dziedzictwa Wsi – podkreślił Michał Sobolski, właściciel firmy.


W kategorii „Rolnik” tytuł Mistrza Krajowego zdobył Damian Kacprzak ze Starych Pasek w województwie mazowieckim. Pierwszymi Wicemistrzami Krajowymi zostali Grażyna i Daniel Szmidtka oraz Laurencja i Dawid Sobota z Kędzierzyna-Koźla w województwie opolskim. W gronie Wicemistrzów Krajowych znaleźli się między innymi Julia i Amadeusz Mielniczukowie z Kryszyna w województwie lubelskim.


W kategorii „Firma” tytuły Mistrzów Krajowych otrzymały Zakłady Mięsne Zakrzewscy Sp. z o.o. ze Szczuczyna w województwie podlaskim oraz Zakład Produkcji Mleczarskiej Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol z Mrągowa w województwie warmińsko-mazurskim. Tytuły Pierwszych Wicemistrzów Krajowych przypadły firmie SWIMER Łukasz Otremba z Torunia oraz Konsorcjum Rodzinnemu Purple Valley Sp. z o.o. z Szydłowa.


Dla Michała Sobolskiego i jego bliskich udział w gali był nie tylko prestiżowym wyróżnieniem, ale także okazją do spotkania przedstawicieli firm i gospodarstw, które od lat budują markę polskiej żywności.


Wizyta w pałacu prezydenckim była ogromnym wyróżnieniem. Była to już 33 edycja konkursu Agro Liga, według organizatorów, reprezentacje województw były najsilniejsze w historii konkursu. Były odznaczenia, przemowy, podziękowania, a następnie zwiedzanie regionalnych stoisk umiejscowionych w ogrodach prezydenckich – podkreślił Michał Sobolski,  właściciel firmy.


Wytwórnia Wędlin SOBOLSKI Sp. z o.o. była już wcześniej doceniana za jakość i walory smakowe swoich produktów. Firma otrzymała między innymi tytuły HIT 2023 i HIT 2024, a także liczne wyróżnienia za działalność na rzecz rzemiosła oraz kształcenie uczniów w zawodzie przetwórcy mięsa. Wyróżnienie w AgroLidze jest kolejnym potwierdzeniem, że przedsiębiorstwo z gminy Wejherowo skutecznie łączy wielopokoleniową tradycję z codzienną pracą nad jakością i rozwojem.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected] Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.

Komentowanie wyłączone

Komentowanie wyłączone

Ten artykuł nie umożliwia dodawania komentarzy. Opcja komentowania została wyłączona przez autora lub redakcję.

Wiadomości

Włamał się do kwiatomatu. Policjanci odkryli, że był poszukiwany dwoma listami gończymi
poniedziałek, 22 czerwca 2026

Włamał się do kwiatomatu. Policjanci odkryli, że był poszukiwany dwoma listami gończymi

Wakacje zaczęły się w Rivierze! Plażowy klimat, miejskie gadżety i 100 lat Gdyni w Centrum Riviera
Materiał partnera
poniedziałek, 22 czerwca 2026

Wakacje zaczęły się w Rivierze! Plażowy klimat, miejskie gadżety i 100 lat Gdyni w Centrum Riviera

Dachowanie osobówki w gminie Szemud. 54-latek trafił do szpitala
poniedziałek, 22 czerwca 2026

Dachowanie osobówki w gminie Szemud. 54-latek trafił do szpitala

Nowoczesne pracownie dla przyszłych specjalistów od zielonej energii
poniedziałek, 22 czerwca 2026

Nowoczesne pracownie dla przyszłych specjalistów od zielonej energii

Firma z Gminy Wejherowo wyróżniona przez Prezydenta RP oraz Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi  jako jedna z najlepszych  w Polsce
poniedziałek, 22 czerwca 2026

Firma z Gminy Wejherowo wyróżniona przez Prezydenta RP oraz Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi  jako jedna z najlepszych  w Polsce

Znęcał się nad psem. "Jego pysk był zdeformowany przez rozległą opuchliznę"
poniedziałek, 22 czerwca 2026 1

Znęcał się nad psem. "Jego pysk był zdeformowany przez rozległą opuchliznę"

Wirtualna rzeczywistość i pierwsza pomoc. Nietypowe szkolenia w OSP Mrzezino
poniedziałek, 22 czerwca 2026

Wirtualna rzeczywistość i pierwsza pomoc. Nietypowe szkolenia w OSP Mrzezino

Nawet 2 mln zł mniej podatku przy inwestycji za 5 mln zł. Wielu przedsiębiorców wciąż nie wie, że może skorzystać z tej ulgi
Nowe
poniedziałek, 22 czerwca 2026

Nawet 2 mln zł mniej podatku przy inwestycji za 5 mln zł. Wielu przedsiębiorców wciąż nie wie, że może skorzystać z tej ulgi

W tym miejscu odbył się pierwszy „Przystanek Woodstock”. Teraz czas na Dni Gminy Gniewino i Lady Pank!
poniedziałek, 22 czerwca 2026

W tym miejscu odbył się pierwszy „Przystanek Woodstock”. Teraz czas na Dni Gminy Gniewino i Lady Pank!

Trzy dni muzyki, tradycji i letniej atmosfery. EtnoBaltica już w ten weekend w Swołowie
Materiał partnera
poniedziałek, 22 czerwca 2026

Trzy dni muzyki, tradycji i letniej atmosfery. EtnoBaltica już w ten weekend w Swołowie

Nasze kamery

Zobacz wszystkie →