Uczniowie i nauczyciele ze szkół z Węgier, Turcji i Austrii odwiedzili Lębork w ramach programu Erasmus+. Przez tydzień uczestnicy projektu wspólnie brali udział w zajęciach edukacyjnych, warsztatach i wyjazdach integracyjnych.
Gospodarzem spotkania była Szkoła Podstawowa numer 1 imienia Józefa Wybickiego.
Pobyt zagranicznych gości rozpoczął się od oficjalnego powitania oraz wspólnego polskiego śniadania. Następnie uczestnicy poznali szkołę i codzienne życie uczniów podczas specjalnie przygotowanej wizyty w placówce. Goście uczestniczyli także w lekcjach matematyki i muzyki oraz oglądali występy artystyczne przygotowane przez najmłodszych uczniów.
W programie znalazły się również warsztaty kulinarne w Karczmie Rycerskiej, zwiedzanie Lęborka oraz zajęcia integracyjne. Jednym z ważniejszych punktów była praca w szkolnym Stream Labie, gdzie uczestnicy budowali konstrukcje z klocków LEGO, programowali roboty Photon i wykorzystywali je podczas specjalnie przygotowanych aktywności.
W trakcie tygodnia uczniowie i nauczyciele odwiedzili również Załakowo, gdzie odbyło się wspólne ognisko i spotkanie integracyjne połączone z grą w kręgle. Goście poznawali także Pomorze podczas wycieczek do Gdańska i Sopotu.
Zwieńczeniem projektu była wyprawa do Łeby, podczas której uczestnicy odwiedzili ruchome wydmy i wzięli udział w pikniku na plaży. Projekt Erasmus+ miał na celu rozwijanie współpracy międzynarodowej, integrację młodzieży oraz naukę poprzez wspólne działania i wymianę doświadczeń.
Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected] Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.