Myślały, że to tylko naklejki... Teraz muszą zapłacić mandaty

piątek, 8 maja 2026
Fot. SM Gdańsk
Fot. SM Gdańsk

Wieczorny spacer z plikiem naklejek zakończył się dla dwóch młodych kobiet spotkaniem z patrolem straży miejskiej i wysoką grzywną. Sprawczynie nielegalnego plakatowania zostały ujęte na gorącym uczynku.

Na początku tego tygodnia operator monitoringu miejskiego zauważył dwie młode kobiety rozklejające reklamy na słupach i rynnach przy ulicy Grobla I w Gdańsku. Na miejsce natychmiast wysłano patrol straży miejskiej z Referatu Interwencyjnego. Funkcjonariusze ujęli sprawczynie na gorącym uczynku, ukarali je mandatami oraz zobowiązali do natychmiastowego usunięcia wszystkich nielegalnych materiałów.

"Ddzikie plakatowanie” to wykroczenie z art. 63a Kodeksu Wykroczeń. Za umieszczanie ogłoszeń w miejscach do tego nieprzeznaczonych – takich jak przystanki, latarnie, znaki drogowe, drzewa czy elewacje budynków – grozi mandat do 500 zł, a w przypadku skierowania sprawy do sądu, grzywna nawet do 5 tys. złotych. Sprawcy muszą liczyć się także z obowiązkiem naprawienia szkody i przywrócenia powierzchni do pierwotnego stanu - przypomina gdańska straż miejska.

Legalne rozklejanie ogłoszeń jest możliwe wyłącznie w wyznaczonych do tego miejscach: na słupach ogłoszeniowych, w gablotach lub w lokalizacjach wskazanych przez zarządcę terenu po uzyskaniu jego zgody. Wspólna dbałość o estetykę miasta pozwala uniknąć nie tylko kosztownych kar, ale i zniszczeń miejskiej infrastruktury.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected] Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.

Wiadomości

Mieszkańcy Redy z wyróżnieniem. "Zapisują bardzo dobrą kartę w historii miasta"
Nowe
piątek, 12 czerwca 2026 2

Mieszkańcy Redy z wyróżnieniem. "Zapisują bardzo dobrą kartę w historii miasta"

Policjanci i kierowcy wspólnie ugasili płonący samochód
piątek, 12 czerwca 2026

Policjanci i kierowcy wspólnie ugasili płonący samochód

Miliony dla strażaków ochotników. Dofinansowanie trafi także do jednostek z gminy Wejherowo
piątek, 12 czerwca 2026

Miliony dla strażaków ochotników. Dofinansowanie trafi także do jednostek z gminy Wejherowo

Obrazy lęborskich artystek w Sejmie RP
Nowe
piątek, 12 czerwca 2026

Obrazy lęborskich artystek w Sejmie RP

Kopał i podnosił psa za obrożę. Wszystko nagrali świadkowie
piątek, 12 czerwca 2026 7

Kopał i podnosił psa za obrożę. Wszystko nagrali świadkowie

Rozbił auto i uciekł. Miał "poważny" powód
Nowe
piątek, 12 czerwca 2026 6

Rozbił auto i uciekł. Miał "poważny" powód

Powstanie boisko, skatepark i zaplecze dla mieszkańców
piątek, 12 czerwca 2026 2

Powstanie boisko, skatepark i zaplecze dla mieszkańców

Gdzie legalnie rozpalić ognisko w okolicach Wejherowa? Sprawdź bezpieczne miejsca
piątek, 12 czerwca 2026

Gdzie legalnie rozpalić ognisko w okolicach Wejherowa? Sprawdź bezpieczne miejsca

Burmistrz zaprasza do wspólnej gry. Rodzinny turniej planszowy
Nowe
piątek, 12 czerwca 2026

Burmistrz zaprasza do wspólnej gry. Rodzinny turniej planszowy

Trwają poszukiwania 92-latka. Cierpi na demencję!
Ważne
Nowe
piątek, 12 czerwca 2026

Trwają poszukiwania 92-latka. Cierpi na demencję!

Nasze kamery

Zobacz wszystkie →