Koniec zakazu! Ciężarówki wracają na drogę między Kurowem a Jackowem

piątek, 17 kwietnia 2026, 14:30
fot. Archiwum
fot. Archiwum

Zarząd Dróg Powiatowych cofnął zakaz poruszania się ciężarówek po drodze powiatowej 1430G. "Została przywrócona stała organizacja ruchu" - informuje dyrektor.

Komunikat o zakazie wjazdu aut o tonażu powyżej 10 ton Zarząd Dróg Powiatowych w Wejherowie wydał w piątek, 10 kwietnia. Chodzi o drogę powiatową na odcinku Ciekocino - Kurowo.

Ze względu na wystąpienie bezpośrednie zagrożenia osób i mienia w związku z licznymi uszkodzeniami nawierzchni jezdni oraz poboczy drogi powiatowej nr 1430G, Zarząd Dróg Powiatowych w Wejherowie wprowadza w dniu 10 kwietnia 2026 roku od godz. 20 na wskazanym odcinku drogi ograniczenie poruszania się pojazdów o rzeczywistej masie całkowitej ponad 10 ton z wyłączeniem obsługi mieszkańców — poinformował wówczas w piśmie Robert Lorbiecki, dyrektor ZDP w Wejherowie.

O fatalnym stanie drogi informowali zarówno mieszkańcy tych miejscowości, jak i wójt gminy Choczewo Jarosław Bach.

O tej drodze mówiliśmy już dwa lata temu, że jak zacznie się budowa to ta droga nie wytrzyma. W tej chwili droga służy do przewozów kruszywa i różnych innych materiałów, które będą związane z budową drogi krajowej. Dzisiaj ta droga jest w stanie krytycznym. Dziękuje panu staroście i Zarządowi Dróg Powiatowych, że podjęli taką decyzję. Ta droga jest z lat siedemdziesiątych. Myślę, że w końcu czas na jakąś decyzję i krok, który nazywa się 'bezpieczeństwo' — mówił w rozmowie z Twoją Telewizją Morską Jarosław Bach, wójt gminy Choczewo.

Tydzień później, na mocy decyzji Zarządu Dróg Powiatowych w Wejherowie, zakaz wjazdu na drogę samochodów ciężarowych został uchylony.

w związku z wykonaniem niezbędnych prac remontowych umożliwiających przywrócenie ruchu pojazdów ciężarowych na drodze powiatowej nr 1430G na odcinku Kurowo – zjazd na drogę pożarową nr 7, w dniu 17.04.2026 r. od godz. 9.00 została przywrócona stała organizacja ruchu na przedmiotowym odcinku drogi, poprzez usunięcie zakazu poruszania się pojazdów o masie rzeczywistej całkowitej ponad 10 ton. - czytamy w komunikacie.

img
mat. ZDP w Wejherowie

Zarząd Dróg Powiatowych w Wejherowie informuje również o podpisaniu listu intencyjnego pomiędzy Polskimi Elektrowniami Jądrowymi Sp. z o.o. a Powiatem Wejherowskim przy udziale gminy Choczewo.

Pomiędzy Polskie Elektrownie Jądrowe Sp. z o.o. a Powiatem Wejherowskim przy udziale Gminy Choczewo został zawarty list intencyjny zobowiązujący Polskie Elektrownie Jądrowe do niezwłocznego zawarcia porozumienia określającego zasady zapewnienia Powiatowi Wejherowskiemu źródła finansowania prac lub robót budowlanych koniecznych dla utrzymania lub przywrócenia infrastruktury drogowej wykorzystywanej w związku z realizacją EJ1 oraz związanych z nią inwestycji towarzyszących — informuje Robert Lorbiecki, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Wejherowie.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected] Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.

Wiadomości

Pomorska IV liga wraca do gry
piątek, 7 sierpnia 2026

Pomorska IV liga wraca do gry

Wikęd poznał rywala w Pucharze Polski. To zespół z ekstraklasy!
piątek, 7 sierpnia 2026

Wikęd poznał rywala w Pucharze Polski. To zespół z ekstraklasy!

Piknik nad Łupawą połączył mieszkańców
Nowe
piątek, 7 sierpnia 2026

Piknik nad Łupawą połączył mieszkańców

Przed nami weekend. Nie masz jeszcze planów? Sprawdź nasze propozycje w powiecie wejherowskim i puckim
Nowe
piątek, 7 sierpnia 2026

Przed nami weekend. Nie masz jeszcze planów? Sprawdź nasze propozycje w powiecie wejherowskim i puckim

Nietrzeźwy opiekun jechał rowerem z dzieckiem. Dziewczynka nie miała kasku
czwartek, 6 sierpnia 2026 12

Nietrzeźwy opiekun jechał rowerem z dzieckiem. Dziewczynka nie miała kasku

Weekend pełen atrakcji w powiecie słupskim. Sprawdź, co zaplanowano
czwartek, 6 sierpnia 2026

Weekend pełen atrakcji w powiecie słupskim. Sprawdź, co zaplanowano

Kolorowy korowód, muzyka i regionalne smaki. Nadchodzi Święto Kociewia
czwartek, 6 sierpnia 2026 1

Kolorowy korowód, muzyka i regionalne smaki. Nadchodzi Święto Kociewia

Gazowe przygotowania do zimy. Polska lepiej wygląda niż inne kraje w Europie
czwartek, 6 sierpnia 2026 10

Gazowe przygotowania do zimy. Polska lepiej wygląda niż inne kraje w Europie

Rusza przebudowa ronda. Kierowców czekają duże utrudnienia do wiosny
czwartek, 6 sierpnia 2026 8

Rusza przebudowa ronda. Kierowców czekają duże utrudnienia do wiosny

Nowy sprzęt z KPO już służy pacjentom, trwa też rozbudowa placówki
czwartek, 6 sierpnia 2026 7

Nowy sprzęt z KPO już służy pacjentom, trwa też rozbudowa placówki

Nasze kamery

Zobacz wszystkie →