02.05.2012 16:04 0

GOSRiT Luzino ponownie liderem III ligi kobiet

28 kwietnia meczem pomiędzy Gryfem Goręczyno a GOSRiT Luzino, zaczęła się runda rewanżowa III ligi kobiet. Do rozgrywek nie przystąpiły zespoły Zawisza Kwidzyn oraz TKKF Checz II Gdynia co spowodowało, że szósta kolejka III ligi to tylko mecz pomiędzy Gryfem a GOSRiT’em Luzino.

Zespół z Luzina przed przystąpieniem do rozgrywek rozegrał pięć meczy kontrolnych kolejno: II ligowa Canicuła Bytów 3 – 11 GOSRiT (Pielowska 5x, Joskowska 3x, Milewska 2x, Kinga Damps 1x) , GOSRiT Luzino 8 – 2 Orzeł Orle ( Pielowska 5x, Milewska 2x, Damps 1x), GOSRiT 4 – 2 KS Kniewo (Jóskowska, Wirkus, Drabik, Kołacz), oraz dwa mecze z II ligowym TKKF Checz Gdynia 1-2 (Lińska) oraz 4:0.

Mecz w Goręczynie zaczynaliśmy w pełnym słońcu. W pierwszej połowie dominował zespół z Luzina. Mocno ofensywnie ustawiony zespół nie pozwalał drużynie gości na przeprowadzenie akcji. Po golu samobójczym oraz dwóch trafieniach Moniki Pielowskiej do przerwy prowadziliśmy 3:0. W drugiej połowie dziewczyny strzeliły kolejne cztery bramki. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Milena Milewska, która w ciągu 7 minut strzeliła hattricka. Niemalże trzy identyczne bramki naszej zawodniczki pozwoliły cieszyć się z prowadzenia 6:0. Na sześć minut do końca spotkania bardzo dobrze walczący zespół gospodarzy strzelił honorową bramkę z rzutu wolnego. Wynik na trzy minuty przed końcem spotkania strzeliła – rezerwowa bramkarka Klaudia Grubba.

Zwycięstwo nad zespołem z Goręczyna ponowie dał nam awans na lidera III ligi kobiet. Przed nami jeszcze dwa trudne mecze ze Sztormem Gdynia, oraz wyjazd do Malborka na mecz z Olimpico. W zespole zadebiutowały Anna Patelczyk oraz Rozalia Okoniewska.

Skład GOSRiT Luzino: Maria Lińska – Anna Patelczyk, Milena Milewska, Natalia Grabarek – Natalia Nastały, Karolina Jóskowska, Magda Kołacz, Magda Lińska, Kinga Damps – Monika Pielowska, Aleksandra Joskowska. Zagrały także: Klaudia Grubba, Aleksandra Krauze, Julita Wojewska, Daria Bank, Rozalia Okoniewska, Emilia Kwidzińska