30.04.2012 08:37 0

Dobra passa Seahawks Gdynia

W rozegranym w niedzielę 29 kwietnia meczu 5. kolejki Topligi drużyna Seahawks Gdynia pokonała na wyjeździe Dom-Bud Kraków Tigers 61:12. Tym samym drużyna z Trójmiasta odniosła czwarte zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach. Krakowianie przegrali po raz trzeci z rzędu.

Upalne, futbolowe popołudnie rozpoczęło się bardzo dobrze dla przyjezdnych. Zdecydowani faworyci niedzielnej potyczki już w pierwszej kwarcie zdobyli trzy przyłożenia nie pozostawiając Tygrysom złudzeń. W pole punktowe z piłką wbiegały trzy asy ofensywy z Gdyni – rozgrywający Kyle McMahon, running back Sebastian Krzysztofek i skrzydłowy Josh LeDuc.

W dotychczasowych czterech meczach sezonu Tygrysy miały równie duże kłopoty ze zdobywaniem punktów, jak i zatrzymywaniem rywali. W pierwszej połowie, jedyną akcję punktową gospodarzy wykonał pierwszoroczniak Michał Marcinkowski. Przyjezdni skontrowali trzema touchdownami. Dwukrotnie precyzyjnymi podaniami swoich kolegów obsłużył Kyle McMahon, jednak ozdobą drugiej kwarty była akcja powrotna Jeffa George’a po przechwyceniu podania Filipa Mościckiego. Na przerwę gdynianie schodzili prowadząc 39:6.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Z tonu nie spuszczał znakomity skrzydłowy Josh LeDuc, który w ostatnich kwartach zdobył trzy przyłożenia. Dwa z nich padły jego łupem po przepięknych akcjach powrotnych. Pierwszą z nich wykonał w pierwszej akcji trzeciej kwarty, gdy pokonał z piłką 90 jardów. Drugą w połowie czwartej części gry, kiedy wykonał 82-jardowy return po odkopnięciu rywali.

Ostatnie punkty meczu zdobył grający zarówno w ataku, jak i obronie Filip Mościcki. Jego 12-jardowy bieg pozwolił jednak tylko zmniejszyć rozmiary bardzo wysokiej porażki.

Po raptem dwóch godzinach i dziesięciu minutach trójmiejski express został zatrzymany przez ostatni gwizdek sędziego. W swoim 50 meczu w lidze Seahawks Gdynia rozbili krakowskich Tigers 61:12. Przyjezdnym zabrakło raptem 7 oczek do wyrównania rekordowej zdobyczy, gdy w 18 czerwca zeszłego roku Seahawks pokonali w Gdyni Lowlanders Białystok 68:0.

• Przed meczem wnikliwie analizowaliśmy nagrania video z poprzednich starć Tygrysów. Pozyskane informacje w połączeniu z rozleniwiającą pogodą mogły stworzyć mieszankę niespodziewanie, negatywnie wybuchową. Na szczęście jednak szybko zdobyliśmy kilka przyłożeń narzucając krakowianom nasz styl gry - początek spotkania skomentował Maciej Cetnerowski, trener Seahawks Gdynia. - Martwić może to, że mieliśmy dzisiaj trochę kłopotów z wprowadzaniem piłki do gry, ale wysokie zwycięstwo i fakt, że żaden z zawodników nie doznał kontuzji powodują, że wracamy do Trójmiasta w dobrych humorach - dodał Cetnerowski.

Najjaśniejszą postacią w szeregach Tygrysów był Filip Mościcki, który ambitnie prowadził formację ataku swojej drużyny. Dobrze zagrał też w obronie przechwytując jedno z podań Jastrzębi. Nie ustrzegł się jednak w tej akcji błędu, gdy wbiegł z piłką we własne pole punktowe, co dało Jastrzębiom dwa punkty. W całym meczu ładnymi biegami popisywał się niedoświadczony Michał Marcinkowski.

Wśród triumfatorów na wyróżnienie zasługuje szczególnie wszechstronny Josh LeDuc, który zdobył w niedzielę aż pięć przyłożeń. Ponownie bardzo solidnie zagrali Kyle McMahon i Sebastian Krzysztofek. W obronie wyróżnił się młody, na co dzień rezerwowy, Artur Koszelow. W jednym z zagrań przechwycił on podanie krakowian.

Kolejny ligowy mecz Tygrysy rozegrają 13 maja, gdy w stolicy Wielkopolski zmierzą się z Kozłami Poznań. Tego samego dnia, w Warszawie, w szlagierze 6. kolejki Seahawks Gdynia zagrają z Warsaw Eagles.

Dom-Bud Kraków Tigers - Seahawks Gdynia 12:61 (0:20, 6:19, 0:13, 6:9)

I kwarta 0:7 przyłożenie Kyle McMahona po 10-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Jakub Fabich) 0:14 przyłożenie Sebastiana Krzysztofka po 4-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Jakub Fabich) 0:20 przyłożenie Josha LeDuca po 75-jardowej akcji po podaniu Kyle McMahona

II kwarta 0:27 przyłożenie Sebastiana Krzysztofka po 4-jardowej akcji po podaniu Kyle McMahona (podwyższenie za jeden punkt Jakub Fabich) 6:27 przyłożenie Michała Marcinkowskiego po 7-jardowej akcji biegowej 6:33 przyłożenie Jeffa George’a po 25-jardowej akcji powrotnej po przechwycie 6:39 przyłożenie Josha LeDuca po 16-jardowej akcji po podaniu Kyle McMahona

III kwarta 6:46 przyłożenie Josha LeDuca po 90-jardowej akcji powrotnej po wykopie (podwyższenie za jeden punkt Jakub Fabich) 6:52 przyłożenie Josha LeDuca po 62-jardowej akcji po podaniu Kyle McMahona

IV kwarta 6:54 dwa punkty za Seahawks po zatrzymaniu zawodnika Tigers w jego polu punktowym 6:61 przyłożenie Josha LeDuca po 82-jardowej akcji powrotnej po odkopnięciu Tigers (podwyższenie za jeden punkt Jakub Fabich) 12:61 przyłożenie Filipa Mościckiego po 12-jardowej akcji biegowej