07.02.2026 07:00 3 MS/powiat lęborski

Nowi kadeci w PCE. Uroczyste mianowania i wyróżnienia dla najlepszych uczniów

Zdjęcie: powiat lęborski/FB

W Powiatowym Centrum Edukacyjnym w Lęborku odbyła się uroczystość, podczas której uczniowie pierwszych klas mundurowych otrzymali akty mianowania na kadeta. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele wojska, samorządu, kadra pedagogiczna oraz rodzice. Był to ważny moment podkreślający rangę kształcenia o profilu mundurowym w szkole.

Tradycja i konkretne ścieżki kariery

Klasy mundurowe działają w PCE od wielu lat. Od 2013 roku szkołę ukończyło w nich ponad 500 absolwentów. Część z nich zasiliła szeregi wojska, inni znaleźli zatrudnienie w logistyce i branżach technicznych, wykorzystując zdobyte w szkole umiejętności.

Program nauczania łączy wiedzę specjalistyczną z wychowaniem patriotycznym i obywatelskim. Szkoła współpracuje z 1. Lęborskim Batalionem Zmechanizowanym, który wspiera proces edukacji wojskowej. Dużą rolę odgrywa także kadra pedagogiczna, motywująca uczniów do rozwoju i aktywności.

Sukcesy uczniów na arenie ogólnopolskiej

Sprzyjający klimat i rozwijanie pasji przekładają się na wyniki. Uczniowie klas mundurowych z PCE regularnie zdobywają wysokie miejsca w zawodach sportowo-obronnych na szczeblu krajowym, potwierdzając wysoki poziom przygotowania.

Podczas uroczystości wręczono także odznaki „Wzorowy Kadet” – złote, srebrne i brązowe – uczniom wyróżniającym się wynikami w nauce i postawą. Nagrody oraz akty mianowania wręczyli przedstawiciele władz powiatu, dyrekcji szkoły i jednostek wojskowych współpracujących z placówką.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...