22.04.2012 17:33 0

Wysoka wygrana Gryfa Orlex i remis Orkana

gryfwejherowo.com.pl

W 23.kolejce spotkań III ligi Bałtyckiej Gryf Orlex Wejherowo przed własną publicznością pewnie pokonali Dąb Dębno 5:0! Bramki strzelali Łukasz Pietroń (21'), Michał Fidziukiewicz (38, 57'), Bartłomiej Oleszczuk (51') oraz Grzegorz Gicewicz (82').

W meczu na szczycie Orkan podzielił się punktami z Kotwicą Kołobrzeg. W rumi padł remis 1:1, a Kotwica kończyła spotkanie w dziesiątkę.

Gryf Orlex w wysokiej formie. Takie sygnały dobiegają ze Wzgórza Wolności. W sobotę żółto-czarni odprawili z bagażem pięciu goli Dąb Dębno. A bramek mogło być jeszcze więcej. Podopieczni trenera Grzegorza Nicińskiego zdominowali rywala w pierwszej połowie. Szybkie i składne akcje żółto- czarnych co chwilę siały postrach w szeregach gości. Kwestią czasu było tylko, kiedy bramkarz z Dębna będzie musiał wyciągać piłkę z bramki.

Do takiej sytuacji po raz pierwszy doszło w 21 minucie. Piotr Kołc dośrodkował w pole karne a Łukasz Pietroń pięknym strzałem głową wyprowadził miejscowych na prowadzenie. Jeszcze przed przerwą wejherowianie podwyższyli na 2:0. Dośrodkowanie Pietronia wykończył Michał Fidziukiewicz. Wynikiem 2:0 zakończyła się pierwsza połowa. Druga odsłona potwierdziła dominację Gryfa Orlex. W 51 minucie swoją pierwszą bramkę w Gryfie zdobył Bartłomiej Oleszczuk. Lewy obrońca doskonale włączył się do akcji ofensywnej i w sytuacji sam na sam nie dał szans bramkarzowi z Dębna. Bramkę na 4:0 ponownie strzelił Fidziukiewicz, który dopadł do odbitej przez bramkarza piłki i trafił do pustej bramki. W tej sytuacji po rzucie rożnym głową uderzał Michał Skwiercz. W 82 minucie wynik ustali wprowadzony na boisko w drugiej połowie Grzegorz Gicewicz, który uprzedził golkipera gości.

Doskonały wynik, ale i dobra gra podopiecznych trenera Nicińskiego to doskonały znak przed hitowym sobotnim spotkaniem. W Kołobrzegu zmierzą się lider z wiceliderem. W przypadku zwycięstwa Gryf Orlex awansuje na pierwsze miejsce w tabeli.