21.12.2025 17:00 4 MS/Pomorska Policja
Policjanci odebrali zgłoszenie o ugodzeniu nożem, do którego doszło przy ulicy Stągiewnej w Gdańsku. Na miejsce natychmiast skierowano patrole oraz zespoły ratownictwa medycznego. Ranny mężczyzna został przetransportowany do szpitala, gdzie udzielono mu niezbędnej pomocy. O zdarzeniu poinformowano również prokuratora.
Do wypadku doszło 21 grudnia po godzinie 13:00. Na miejscu pracowali funkcjonariusze grupy dochodzeniowo-śledczej oraz policyjny technik. Przeprowadzono szczegółowe oględziny miejsca zdarzenia i zabezpieczono ślady mogące mieć znaczenie dla sprawy. W działaniach brał udział także przewodnik z psem tropiącym, który pomagał w ustaleniu przebiegu wydarzeń.
Sprawą zajęli się kryminalni, którzy analizowali zgromadzony materiał dowodowy, w tym nagrania z monitoringu, oraz rozmawiali ze świadkami. Ich szybkie i zdecydowane działania przyniosły efekt jeszcze tego samego dnia.
Dzięki skutecznej reakcji policjantów z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku, przed godziną 15 zatrzymano mężczyznę podejrzewanego o dokonanie tego przestępstwa. Okazał się nim 26-letni obywatel Polski, który został osadzony w policyjnej celi. Śledczy ustalają obecnie motywy ataku oraz wszystkie okoliczności zdarzenia.
Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.