Najważniejszy symbol Gdańska, który stał na fontannie na Długim Targu wraca wkrótce z pracowni konserwatorskiej przy ul. Miałki Szlak. Przebywał tam od 20 września 2011 i przeszedł gruntowną modernizację.
Nie wiadomo jeszcze dokładnie kiedy Neptun stanie ponownie na fontannie przy Długim Targu. Renowacja trwała sześć miesięcy. Polskie Pracownie Konserwacji Zabytków między innymi oczyściły Neptuna. Wymieniono także instalacje, umieszczone we wnętrzu figury.
Remont Neptuna kosztował ponad 1,6 mln zł.
Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected] Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.