29.02.2012 12:40 0

Ergo Arena przy Placu Dwóch Miast

Gdańsko-sopocka Hala ERGO Arena ma nowy adres. Taki sam w Gdańsku i  w Sopocie. Od wczoraj, już oficjalnie, hala usytuowana jest przy Placu Dwóch Miast 1.

PLAC DWÓCH MIAST 1 to nowy adres ERGO ARENA – taki sam w Gdańsku i Sopocie. Wyjątkowa ze względu na swoje położenie hala – pod koniec 2008 roku władze miast dokonały korekty granic w taki sposób, aby granica dzieliła halę na dwie równe części – ma także unikalny w skali kraju adres. Został on wyłoniony w drodze dwuetapowego konkursu, który maju w 2011 roku ogłoszono z inicjatywy prezydentów Gdańska Pawła Adamowicza i Sopotu Jacka Karnowskiego. W pierwszym  etapie konkursu udział wzięło udział 186 osób, które przedstawiły prawie 240 propozycji. Kapituła wybrała 6 propozycji, które jeszcze raz poddano ocenie:

  • Plac Wielkich Emocji,
  • Plac Mistrzów,
  • Plac Dwóch Miast
  • Plac Fair Play,
  • Plac Unii,
  • Plac Zgody.

Głosowanie odbywało się w Internecie. Oddano prawie 5000 głosów! Zwycięska propozycja "Plac Dwóch Miast" uzyskała zdecydowaną przewagę i otrzymała, aż 43 procent głosów. Adres o takim brzmieniu zaproponowały 4 osoby: Brygida Duda, Izabela Jaszczerska, Paweł Sampa i Michał Sokołowski. By formalności stało się zadość adres zatwierdzili gdańscy i sopoccy radni. 28 lutego 2012 roku Prezydenci Gdańska i Sopotu uroczyście odsłonili tablicę z nowym wspólnym adresem: PLAC DWÓCH MIAST.  Z nowego adresu oprócz spółki Hala Gdańsk-Sopot zarządzającej ERGO ARENA, korzystają także instytucje mieszczące się w hali.  


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24