06.10.2024 11:22 0 TS

Pięć goli w derbach w meczu Wikędu ze Stolemem. Tak wygląda tabela po 10. kolejkach w IV lidze

źródło: pixabay

Dość łatwe zwycięstwo w derbach powiatu wejherowskiego odnieśli gracze Wikęd Luzino. Pokonując Stolem Gniewino luzinianie pozostają na fotelu lidera tabeli pomorskiej IV ligi.

Już niespełna po godzinie gry Wikęd przed własną publicznością prowadził 3:0. Wynik spotkania w 2. minucie otworzył Marcin Maszota. Drugie trafienie w 31. min. dołożył Filip Sosnowski. A na 3:0 prowadzenie gospodarzy w 59. min. podwyższył Konrad Formela. Kontaktowego gola przyjezdni strzelili w 66. minucie. Nadzieję w Stolemie rozbudził gol Oskara Śliwowskiego.

Ostatnie słowa należało jednak do Wikędu. Wynik meczu na 4:1 ustalił w doliczonym czasie gry Piotr Kurbiel. Dzięki wygranej Wikęd Luzino pozostaje na fotelu lidera pomorskiej IV ligi. Po 10. kolejkach luziński team ma 28. punktów na swoim koncie i jest jedynym zespołem w lidze, który wciąż nie zanotował porażki.

Po gorszej serii spotkań (trzech z rzędu meczach bez zwycięstwa) trzy punkty zainkasował Gryf Wejherowo. Żółto-czarni na Wzgórzu Wolności pokonali Kolejarz Chojnice 4:0. Hat-tricka ustrzeli Maciej Żmuda. A jednego gola dołożył Krystian Faltyński. Gryfici z 14. punktami plasują się na 9. miejscu.