26.09.2024 17:00 1 TS/UM Rumia

Została mistrzynią Polski w pływaniu w płetwach! Karolina Szalast z Rumi rywalkę wyprzedziła o ponad 5 minut!

.jpg

Była najlepszą zawodniczką w kobiecej kategorii open. Karolina Szalast z Rumi obroniła tytuł mistrzyni Polski w pływaniu w płetwach podczas zawodów w Gołuniu.

Szalast, na co dzień trenująca w UKS Tri-Team Rumia, dystans 3200 metrów w odkrytym akwenie (kategoria bi-fins) pokonała w czasie 36:48,54, wyprzedzając kolejną zawodniczkę o ponad 5 minut. Na mistrzostwach Polski w pływaniu w płetwach na wodach otwartych wystartowało łącznie** 60** licencjonowanych zawodników z klubów z całej Polski. Organizatorami zawodów były KS Aqua Sport z Kościerzyny oraz Polski Związek Płetwonurkowania.

Dla pochodzącej z Rumi Karoliny Szalast był to 28 indywidualny medal zdobyty w ciągu ostatnich 6 lat, od roku 2018. Pływaczka może pochwalić się też 7 złotymi medalami mistrzostw świata w pływaniu ekstremalnym oraz medalami drużynowymi o randze mistrzostw Polski.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.