07.09.2010 15:08 0

„ Droga przez łąki ” po remoncie oddana do użytku

Od 4 września 2010 r. ponownie można korzystać z trasy z Pucka przez Mrzezino do Kosakowa zwanej popularnie „ drogą przez łąki”. Od kwietnia 2010 r. trwał remont ponad 3 km odcinka drogi powiatowej z Mrzezina do Kazimierza. Ze względu na prace budowlane, które będą jeszcze realizowane na poboczach remontowanej drogi kierowców obowiązywało będzie ograniczenie prędkości do 50 km/h.

Na remontowanym odcinku drogi wykonano specjalną betonową nawierzchnię, która zdaniem nadzorujących prace naukowców z Politechniki Gdańskiej sprawdzi się na tej trasie. Specjalnie zbrojone betonowe płyty mają wytrzymać spore natężenie ruchu nie tylko samochodów osobowych ale i ciężarówek. „Droga przez łąki” jest alternatywną trasą do głównej drogi wojewódzkiej 216 łączącej Półwysep Helski z Redą, Rumią i Trójmiastem stąd jej remont był koniecznością.

Przypomnijmy, że cała inwestycja remontu drogi powiatowej „przez łąki” będzie kosztowała 5,5 miliona złotych. Połowa tej kwoty pochodzi z budżetu państwa z „Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011” czyli tzw.”schetynówek”. 7 gmin Powiatu Puckiego przeznaczy na ten cel po ok. 180 tysięcy złotych, a 1 milion 500 tysięcy złotych przekaże Powiat Pucki.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24