Politycy nie zabijajcie polskich mediów

17.09.2024 12:00 1 TS

To było prawdziwe pole walki z naturą. Trudne warunki na rowerowych zawodach MTB Pomerania Maraton w Barłominie

mat. organizatora

Tak intensywnych Mistrzostw Polski XCM oraz finału cyklu MH Automatyka MTB Pomerania Maraton w Barłominie nikt się nie spodziewał! Ulewne deszcze przemieniły trasę liczącą ponad 85 kilometrów, z przewyższeniami wynoszącymi 2600 metrów, w prawdziwe pole walki z naturą. Każdy zakręt, podjazd czy zjazd był próbą nie tylko wytrzymałości fizycznej, ale przede wszystkim umiejętności technicznych zawodników. Nieustannie padający deszcz towarzyszył uczestnikom aż do mety, potęgując wyzwanie.

Wyniki – Dystans MEGA, SPEED i FUN

Najlepiej na wymagającym dystansie MEGA (85 km) poradził sobie Szymon Banaś z KKK Dziki Team Kwidzyn, który pokonał nie tylko rywali, ale i trudne warunki pogodowe. Na dystansie SPEED (36 km) triumfowali Tosia Kucharska (Klif Team) oraz Damian Ciba (TAKO Team). W rywalizacji FUN (11 km) zwyciężyli Zuzanna Brytan z GKS Cartusia Kartuzy oraz Łukasz Rogalski.

Finał Cyklu MTB Pomerania Maraton

Zawody w Barłominie były również finałem tegorocznej edycji cyklu MTB Pomerania. W klasyfikacji generalnej dystansu MEGA triumfowali Wiktoria Klawitter i Piotr Rzeszutek z Klubu Kolarskiego Lew Lębork. Na dystansie SPEED zwyciężyli Tosia Kucharska (Klif Team) oraz Sławomir Riebandt (Lukaszcycling). W rywalizacji FUN najlepsi okazali się Zuzanna Brytan (GKS Cartusia Kartuzy) i Grzegorz Chmielewski (Trek Gdynia Młode Wilki).