Politycy nie zabijajcie polskich mediów

02.09.2024 12:00 3 TS

Mieszkanka gminy Luzino na podium Mistrzostw Świata! Żaneta Stenka z brązowym medalem

źródło: KTS-K GOSRiT Luzino

Zawodniczka KTS-K GOSRiT Luzino, Żaneta Stenka bardzo dobrze spisała się na Mistrzostwach Świata w kickboxingu dzieci, kadetów i juniorów na Węgrzech. Stenka stanęła na najniższym stopniu podium.

Żaneta Stenka rozstawiona była z "dwójką" jako wicemistrzyni świata sprzed dwóch lat oraz aktualna mistrzyni Europy. Startująca w wadze powyżej 70 kg juniorka z gminy Luzino walczyła w formułach kick-light oraz light contact (walka na macie) dotarła do półfinałów w obu formułach. Tam musiała uznać wyższość kolejno: rozstawionej z nr 1 reprezentantce Cypru, a później mistrzyni świata kadetek, która w 2024 roku startowała już w juniorkach - Brytyjce. Ostatecznie mistrzynią świata została Cypryjka - i to w obu formułach.

Żaneta Stenka po raz kolejny, nieprzerwanie od kilku lat znajduje się w ścisłej czołówce zawodniczek na arenie międzynarodowej - podkreśla Rafał Karcz, który w sztabie reprezentacji Polski zasiada od 2017.

Dodajmy, że na matach w Budapeszcie wystąpiła też inna reprezentantka naszego luzińskiego klubu, debiutująca na turnieju rangi światowej - Agata Drewa. Kickboxerka zakończyła rywalizację na 1/8 finału, po wyrównanej walce ulegając reprezentantce Chorwacji.

Podczas MŚ na Węgrzech reprezentacja Polski zdobyła aż 92 medale w kategoriach dzieci, kadetów młodszych, starszych i juniorów w różnych formułach walki (pointfighting, light contact, kick-light, full contact, low kick, K1) i różnych kategoriach wagowych, w tym 17 złotych, 20 srebrnych, 55 brązowych, zajmując czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.