- reklama -
ads by
Ukryj

14.11.2024 09:05 16 TS/UM Wejherowo

Przed nami kolejne wybory. Sprawdź, kto będzie mógł zagłosować!

źródło: telewizjattm.pl (archiwum)

- reklama -

W jednym okręgu wyborczym w Wejherowie przeprowadzone zostaną wybory do Rady Osiedla. Mieszkańcy będą mogli zagłosować tam 17 listopada 2024 roku.

17 listopada 2024 r. odbędą się w Wejherowie odbędą się wybory do Rad Osiedli. Do Rady Osiedla „Sucharskiego” wybranych zostanie 12 radnych.

Głosowanie odbędzie się w godzinach od 8.00 do 20.00 w siedzibie obwodowej komisji wyborczej znajdującej się w Świetlicy Osiedlowej przy ul. Mostnika 46.

Głosujemy poprzez postawienie znaku X w kratce obok nazwiska kandydata, na którego chcemy oddać swój głos.

Miejska Komisja Wyborcza swoją siedzibę ma w budynku Urzędu Miejskiego w Wejherowie przy ul. 12 Marca 195 pokój 103 – I piętro.

Rady dzielnicy tworzone są, aby utrzymywać kontakt z mieszkańcami, wsłuchiwać się w ich potrzeby. Oprócz tego rady dysponują własnym budżetem, z którego korzystają i w jego ramach mogą organizować między innymi wydarzenia kulturalne czy sportowe na terenie osiedla.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: redakcja@nadmorski24.pl. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Komentarze

  • Józef 14.11.2024 20:39:59

    Znowu znajomi zasiądą w Radzie Osiedla więc po co te wybory. Chyba żeby komisja pobrała diety.

    2 1 + odpowiedz

    • A ty jesteś przykładem nieroba któremu na tacy trzeba podać14.11.2024 21:17:23

      Schyl się po tę dietę, bo tak to faktycznie guzik zdziałasz

      0 0 + odpowiedz

  • Kowalski14.11.2024 09:20:03

    Nadmorski24.pl skąd wy macie te informacje. Przecież od dawna wiadomo, że odbędą się tylko wybory do Rady Osiedla Sucharskiego ponieważ w pozostałych 3 radach była zbyt mała wymagana liczba kandydatów lub w ogóle.

    9 0 + odpowiedz

  • Jan11.10.2024 19:43:14

    Znowu po znajomości dostaną się znajomi z Sucharskiego a reszta rad dziwnym trafem nie powstanie.

    8 1 + odpowiedz

    • Jak tak zazdrościsz to rusz się Kaziu!14.11.2024 10:31:46

      Przestań jęczeć tylko zabieraj się za robotę na dzielni. Samo nic nie przyjdzie malkontencie jeden.

      5 3 + odpowiedz

    • A kogo to wina?14.11.2024 10:28:53

      No chyba nie osób z Sucharskiego które są dobrze zorganizowane i żywe. A reszta chciała by na gotowe. Nie nie to tak nie działa. Trzeba działać, udzielać się i być aktywnymi mieszkańcami. Od kilku lat na Sucharskiego to się udaje. Reszta dzielnic śpi i ma w nosie udzielanie się społeczne. Lenie!!!

      5 3 + odpowiedz

      • greylin 14.11.2024 18:50:38

        Może w innych dzielnicach jest mało aktywnych społecznie mieszkańców... a może mało kto wiedział, że takie wybory się odbędą? Z niewiadomych przyczyn miasto jakoś tego zbytnio nie promowało - na Nadmorskim pojawiła się wzmianka w sierpniu albo wrześniu, a potem cisza. Na stronie miasta nie było o tym słowa. Jeśli ktoś chciał się dowiedzieć czegoś więcej, musiał przebijać się przez mało czytelny BIP. Radni z obu stron też jakoś nieszczególnie zachęcali do startu w tych wyborach.

        1 2 + odpowiedz

        • Złej baletnicy to... 14.11.2024 21:15:35

          Kto chce ten umie dowiedzieć się co i jak.

          0 1 + odpowiedz

          • greylin 15.11.2024 21:15:28

            Prawda. Ale większą promocja mogłaby poszerzyć świadomość istnienia takiej możliwości. Podejrzewam, że większość mieszkańców naprawdę nie zdawała sobie sprawy, że w Wejherowie coś takiego jak Rady Osiedli może funkcjonować. Wygląda jednak na to, że w Radzie Miasta ani w Urzędzie nikomu na tym nie zależy. Trochę podobnie jest z Budżetem Obywatelskim - ale tutaj tłumaczeniem jest trudna sytuacja finansowa miasta, być może częściowo rzeczywiście wynikająca z inflacja i działań rządu, ale częściowo też na pewno z dziwnych i trudnych do pojęcia dla przeciętnego człowieka decyzji inwestycyjnych i nie tylko.

            2 0 + odpowiedz

  • ekspert 11.10.2024 13:54:03

    Uśmiechnięta Polska. Podsumujmy lewaków nieudaczników od Tuska. Polska nauka leży,instytut ITME rozwalony w drobny mak. Naukowcy spakowali manatki i wyjechali za granicę ,gdzie w USA przyjmują ich z otwartymi rękami z pensją 50 razy większą niż to co mieli w Polsce. Polska edukacja leży,zajmuje się wdrażaniem ideologi LGBT, gender, woke wywalając w tym samym czasie wszystkie Polskie patriotyczne lektury ,historię do kosza. Gospodarka zwalnia, szykuje się nam kryzys. Deficyt budżetowy bije rekordy 289 miliardów złotych!!!!! Zadłużenie rośnie jak nigdy! Spadły wpływy z podatków Vat, CiT,akcyzy. Wielkie koncerny przestały płacić podatki lub sprytnie omijają prawo.Kapitał zagraniczny zaczyna się wycofywać z Polski z powodu wysokich cen energii. Mamy najdroższy prąd w UE! Waloryzacja rent i emerytur została wstrzymana.Bezrobocie rośnie. Zakłady, przedsiębiorstwa, padają z PKP Cargo na czele. Tusk przyjmuje tysiące migrantów z Niemiec przez ciche porozumienie z Olafem Scholz-em.To już widać na ulicach. Biznes się zwija. CPK wstrzymane, Polski atom wstrzymany, budowa portu kontenerowego w Świnoujściu zatrzymana, rozbudowa gazoportu wstrzymana. Udrożnienie Odry by uzyskać żeglugowność wstrzymana....itd ..etc... Brawo! Uśmiechajcie się dalej? ....... Słono za swój wybór trzeba będzie zapłacić. PeOwcy już się nie kryją i mówią otwarcie o likwidacji państwa polskiego. Możecie spojrzeć w lustro?

    10 7 + odpowiedz

    • Preambuła 14.11.2024 18:06:22

      Problem w tym, że PiS już nigdy nie będzie rządzi.

      0 3 + odpowiedz

    • AIek14.11.2024 18:04:46

      Prawda. Tylko dlaczego PiS nie wybudował CPK i resztę inwestycji przez ciebie opisanych, które rzekomo Tusk wstrzymał? Czy osiem lat to za mało? Teraz Tusk będzie udawał osiem lat. Wziął przykład z PiS.

      1 1 + odpowiedz

    • Naleśnik4414.11.2024 10:42:17

      Macierewicz pewnie dał by radę to ogarnąć

      2 3 + odpowiedz

  • 11.10.2024 10:20:15

    Co to za twór - rada osiedla?

    9 0 + odpowiedz

  • Pediatra29.08.2024 23:00:51

    To nie miasto to stan umysłu.

    8 2 + odpowiedz

    • Już odpowiadam14.11.2024 10:39:37

      To nie komentarz .. To kwiczenie niedorozwoja

      2 4 + odpowiedz

Stop Hejt Nie hejtuj, pisz kulturalnie i zgodne z prawem komentarze!
Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij "zgłoś nadużycie".
Klikając "dodaj", akceptujesz regulamin portalu

KOMUNIKAT Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ZAMKNIJ
X
MG
ads by