24.08.2024 10:00 8 WGC / UM Reda

Redzcy chodziarze wicemistrzami świata!

Janina Łuniewska i Mirosław Łuniewski ze srebrnymi medalami, fot. UKS Jedynka Reda

Zawodnicy UKS Jedynka Reda: Janina Łuniewska i Mirosław Łuniewski zdobyli w swoich kategoriach srebrne medale w Goteborgu na Mistrzostwach Świata Masters w Chodzie Sportowym.

10 km - to był pierwszym dystans dla chodziarzy startujących w 25. Mistrzostwach Świata Masters, które odbywają się w Goteborgu. Polacy wywalczyli dwa medale indywidualne i trzy drużynowe. Mistrzem świata został Maher Ben Hlima. Wicemistrzynią świata jest zawodniczka UKS Jedynka Reda Janina Łuniewska.

Złote medale drużynowe zdobyli:

M35 – Maher Ben Hlima, Tomasz Lipiec, Krzysztof Czerski – 2:22:24

M40 – Konrad Morawczyński, Sebastian Karpiński, Piotr Siwiński

Srebrni medaliści:

M65 – Leszek Behounek, Mirosław Łuniewski, Waldemar Małecki

Przypominamy, że 25. Mistrzostwa Świata Masters w Goteborgu rozpoczęły się tydzień temu i potrwają do 25.08.2024. Do startu w imprezie zgłoszonych zostało ponad 8000 zawodników, w tym 168 reprezentantów Polski. W chodzie sportowym startuje 17 Polaków – przypomina Urząd Miasta Reda.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.