07.09.2010 13:55 0

Edukacja poprzez turystykę

Dzięki finansowanemu przez Towarzystwo Oświatowe i budżet gminy Gniewino projektowi „Edukacja poprzez turystykę”, 269 dzieci z Zespołów Szkół w Gniewinie i Kostkowie mogło spędzić niezwykle atrakcyjne wakacje w górach.

Podczas tegorocznych wakacji młodzież z gminy Gniewino miała okazję ciekawie spędzić czas na dwutygodniowych koloniach w malowniczo położonej górskiej miejscowości Niedzica w gminie Łapsze Niżne. Dzieciakom zaoferowano bogaty program i mnóstwo atrakcji. Młodzież miała możliwość poznania piękna polskich gór oraz zabytków i tradycji tego regionu. W programie znalazły się m.in. wycieczki do Krakowa, Zakopanego, Morskiego Oka, zwiedzanie zamku w Czorsztynie, wędrówki po Pienińskim i Tatrzańskim Parku Narodowym czy szlakiem gotyckim, a także spotkanie z samym Adamem Małyszem.

Kondycja fizyczna przydała się w czasie częstych spacerów po górskich szlakach. Nie brakowało wypraw po pamiątki, czy góralskie oscypki. W czasie wolnym odbywały się liczne gry, zabawy i konkursy kolonijne a także dyskoteki. Każdego dnia czekało na uczestników jakieś nowe wyzwanie, nie było czasu na nudę.

Uczniowie byli pod opieką wykwalifikowanej kadry, a także fachowej opieki medycznej. Tym, którzy wypoczywali w Niedzicy, pozostały ciepłe i miłe wspomnienia z fantastycznych wakacji, które na długo pozostaną w ich pamięci. Uczniowie wrócili zadowoleni i pełni wrażeń, co potwierdzają ich wypowiedzi oraz relacje rodziców. Przyznali, że wielokilometrowe wędrówki górskie dla niewprawnego turysty były ciężkie i wymagały samodyscypliny, ale sprawiły, że pobyt był wartościowy i na długo zapamiętają, że z wysiłku można czerpać radość. Idea organizacji kolonii w górach jest wspaniała i warta kontynuacji.

Wypoczynek zorganizowano w ramach projektu Edukacja poprzez turystykę. Całość finansowana była ze środków Towarzystwa Oświatowego i budżetu Gminy Gniewino. Z wypoczynku letniego skorzystało 269 uczniów z Samorządowych Szkół z Gniewina i Kostkowa.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24