18.07.2024 11:10 0 TS

W pływaniu w płetwach wysokie miejsce zawodnika z UKS Tri-Sea Mewa Władysławowo na mistrzostwach świata

źródło: Polski Związek Płetwonurkowania

Zawodnik UKS Tri-Sea Mewa Władysławowo rywalizował w Mistrzostwach Świata w pływaniu w płetwach w Serbii. Filip Drażba zmagania zakończył w pierwszej dziesiątce.

Drażba rywalizował na osiemset metrów po powierzchni. Ostatecznie zajął siódme miejsce.

Chyba już wszyscy słyszą to głośne pukanie do światowej czołówki - na 1500 ewidentnie sam sobie otworzyłeś drzwi. Serdeczne gratulacje - napisał w mediach społecznościowych Polski Związek Płetwonurkowania.

Z kadry biało-czerwonych najlepiej w Belgradzie spisał się zawodnik z UKS Manta Kościerzyna Szymon Kropidłowski.

źródło: UKS Manta Kościerzyna

Nasz zawodnik Szymon Kropidłowski stanął na 3 miejscu podium zdobywając jedyny dla Polski brązowy medal Mistrzostw Świata w swojej koronnej konkurencji 100 BF, na krótszym dystansie 50 BF Szymon zajął 4 miejsce, do medalu zabrakło tylko 6 setnych sekundy - mówi Beata Zembrzycka z UKS Manta Kościerzyna.

Polskę na MŚ w Serbii Polskę reprezentowało pięciu zawodników: Antonina Dudek i Julia Małachowska z Delfinka Chodzież, Filip Drażba z UKS Tri-Sea Mewa Władysławowo, Jakub Lewicki z K.S Nautilus Jastrzębie Zdrój oraz zawodnik z UKS Manta Kościerzyna Szymon Kropidłowski pod opieką trenera Adama Gniby z Kościerzyny.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.