Politycy nie zabijajcie polskich mediów

10.07.2024 15:33 12 PM/TTM

'Obiekt wyłączony z eksploatacji'. Zamknęli boisko, bo ma powstać mur oporowy

Fot. Marek Trybański/TTM

Dlaczego zamknięto boisko na osiedlu Sikorski Park? - takie pytania spływają do naszej redakcji. Postanowiliśmy zbadać ten temat. Okazuje się, że zmiany związane z budową Węzła Zryw.

„Dlaczego zamknięto boisko na osiedlu Sikorski Park? Poustawiano tabliczki „Obiekt wyłączony z eksploatacji. My jako mieszkańcy nie wiemy co się dzieje. Nie wiemy, czy możemy korzystać z drugiego boiska i placu zabaw" – napisała czytelniczka portalu Nadmorski24.pl.

Okazuje się, że boisko zostało zamknięte ze względu na budowę Węzła Zryw.

Zbliża się ona ku końcowi. Będzie jeszcze wykonywany parking przy dawnej drodze krajowej nr 6. Dzisiaj przy pracach wykończeniowych jest konieczność wykonania muru oporowego w pobliżu boiska na Sikorski Park. Tam jest bardzo stroma skarpa i żeby to się wszystko trzymało musimy wykonać ten mur. Na czas wykonywania prac boisko do piłki nożnej musiało zostać zamknięte - informuje Stanisław Brzozowski, kierownik Wydziału Inwestycji, Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska UM w Wejherowie.

Jak informuje kierownik pozostała część, czyli plac zabaw boisko do koszykówki jest otwarte.

Dzieci i młodzież mogą z nich korzystać - dodaje kierownik.

Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM

Inwestycja w tym miejscu ma zostać zrealizowana do końca tego roku.

Wykonawca robi obecnie wycenę tych prac, do końca roku chcemy to wszystko zrobić. Na pewno na boisku zostanie postawiony nowy 8-metrowy piłkochwyt - dodaje Stanisław Brzozowski.

W sprawie sytuacji na osiedlu Sikorski Park interpelacje do prezydenta Wejherowa wystosował radny miejski Marcin Bulczak.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...