Politycy nie zabijajcie polskich mediów

10.07.2024 11:00 2 TS

Teatr w Remizie w Helu. Przed publicznością wystąpili Marek Koterski i Małgorzata Bogdańska | ZDJĘCIA

źródło: telewizjattm.pl/fot. Monika Wejer

To była słowno-wokalna wypowiedź o uczuciach. Od recitalu Marka Koterskiego i Małgorzaty Bogdańskiej rozpoczął się tegoroczny Teatr w Remizie w Helu. Sprawdźcie, kto jeszcze wystąpi w lipcu w ramach tego kulturalnego wydarzenia.

Teatr w Remizie przez większość lat odbywał się właśnie w remizie. Wóz strażacki i cały sprzęt wyjeżdżał, a my budowaliśmy scenę i widownię. Tam miały miejsce wszystkie spektakle. Podczas COVID spektakle w ogóle się nie odbywały, a strażacy ten czas wykorzystali. Wyremontowali remizę, dokupili sprzęt i nie mogą udostępniać nam już remizy. Dlatego spotykamy się na Bulwarze Nadmorskim z małym strażackim akcentem w postaci wozu - mówi w rozmowie z Twoją Telewizją Morską Żanna Sępińska, kierownik do spraw promocji, turystyki i kultury w Urzędzie Miasta w Helu.

Tegoroczny Teatr w Remizie rozpoczął z przytupem. Na scenie, we wtorek (9 lipca 2024 roku) wystąpił przed publicznością Marek Koterski wraz z żoną Małgorzatą Bogdańską. Koterski wyreżyserował m.in. takie filmy jak 'Nic śmiesznego', 'Dzień świra', 'Wszyscy jesteśmy Chrystusami' czy 'Baby są jakieś inne'. Z kolei Małgorzata Bogdańska to aktorka teatralna i filmowa. Zagrała m.in. w '7 uczuć', 'Król życia' i 'Wszyscy jesteśmy Chrystusami'.

Małżeństwo reżysersko-aktorskie na Bulwarze Nadmorskim przyciągnęło mieszkańców i turystów "słowno-wokalną wypowiedzią o uczuciach". Zaprezentowali recital 'Zakochani grafomani'.

To są teksty Marka Koterskiego. Niektóre sprzed trzydziestu lat. Wszystkie coraz bardziej aktualne - 'Modlitwa Polaka', 'Ruskich nie ma' i wiele innych. Jest ich w sumie 13 lub 14. Myślę, że to jest coś niespotykane. Małżeństwo reżysersko-aktorskie staje na scenie i przez ponad godzinę śpiewa - mówi w rozmowie z TTM Małgorzata Bogdańska.

Sam nie bardzo wiem - jak to się stało, ale chyba - po prostu -w pewnym momencie poczuliśmy z Małgosią, że aby życie miało sens, potrzebujemy- obok miłości - także odrobiny twórczości na co dzień. Zaczęliśmy więc sobie śpiewać a capella moje piosenki wydane w tomie "Kocham i nienawidzę". I tak utworzyliśmy duet małżeński "Zakochani grafomani" - mówi o projekcie Koterski.

W ramach Teatru w Remizie w lipcu odbędą się jeszcze trzy spektakle - 'Moja Droga B' podczas którego wystąpi Małgorzata Bogdańska (11 lipiec), 'Nic nowego pod słońcem' ze Sławomirem Hollandem (16 lipiec) oraz 'Dwa dni z synem' ze Zdzisławem Kuźniarem (18 lipiec). Wszystkie występy rozpoczynają się o godz. 19.30.

mat. organizatora

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...