Politycy nie zabijajcie polskich mediów

10.07.2024 09:00 0 TS

Niecodzienny widok na niebie! Rakieta Ariane 6 widziana nad Nordą | WIDEO

źródło: Youtube/kanał Nocne Niebo

Latający obiekt można było zobaczyć na niebie m.in. nad Kaszubami. - To był spektakularny przelot rakiety Ariane 6 i gazy wylotowe - napisał Zbigniew Zając, autor strony internetowej nocneniebo.pl.

We wtorek, 9 lipca 2024 roku, w godzinach wieczornych niebo przecięła jasna smuga. Była to rakieta Ariane 6.

Udało nam się nagrać to wydarzenie dwoma teleskopami. Jak to wyglądało możecie zobaczyć na wideo! Start rakiety Ariane 6 odbył się 9 lipca z europejskiego kosmodromu w Gujanie Francuskiej. Rakieta wystartowała o godzinie 21, a nieco ponad 2h później (23:04) mogliśmy obserwować działanie silników manewrujących z terytorium Polski - wyjaśnia pasjonat nocnego nieba.

Jak wyjaśnia Zając podczas przygotowań rakiety do deorbitacji (sprowadzenie statku kosmicznego z orbity w gęste warstwy atmosfery) na niebie mogą pojawić się charakterystyczne ślady.

Te ślady to zwykle skondensowane ślady gazów wylotowych, które rakieta lub jej elementy pozostawiają w atmosferze w wyniku działania silników lub procesów deorbitacyjnych - tłumaczy twórca strony nocneniebo.pl.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...